Blog: Pod rouškou bývá lesk

Jistě, faktem je, že roušky je třeba nosit na veřejnosti neustále, na druhou stranu, občas ji člověk přece jen odloží – a pak se leskne. Co s tím?

Jednoduše se mi vždy chce přepudrovat inkriminovaná místa, tedy bradu, nos a lícní kosti. Jenže pokud vlastníte jen běžný, nikoliv o hydratující složky obohacený pudr, moc si nepomůžete. Řešení se sice zdá snadné, ale v zásadě je k ničemu. Nánosy pudru se pokožka dále poškozuje a rozhodně není v rovnováze. Navíc mě moje maminka už dávno učila, že věci se nemají přepudrovávat ani zametat pod koberec, že je třeba je zkrátka řešit.

Takže abych se neleskla a při posledních záblescích slunce neházela prasátka, případně během online meetingu neoslňovala pouze vědomostmi, ale také obličejem bez roušky, rozhodla jsem se, i s ohledem na svůj věk, přejít k výhodám kosmetické řady, která je pro mou věkovou kategorii určená.

A rozhodla se používat řadu Pureté, která je pro dny, jakými jsou tyto, tou skvělou volbou. Navíc si můžu užívat i to, že jsem konečně dozrála do věku, kdy mohou používat pleťovou kosmetiku určenou výhradně pro zralou pleť.

Pravdou je, že mi stačí čisticí pleťový gel a pravidelně nanášená pleťová maska z této řady. Jinak jsem věrná svému oblíbenému krému B21 Renaissance, který si poradí nejspíš úplně se vším. A i tato kombinace výživy, čištění pleti a dalších super schopností vede k tomu, že nemám pokožku podrážděnou, ale na pohled svěží a nelesknoucí se přemírou mazu způsobeného mechanickým poškozením svrchní části epidermis.

Faktem je, že v rámci home office bych se nemusela stavem pleti zabývat, což koneckonců podotkla moje kamarádka během posledního rozhovoru. Jenže já to mám jinak. Jsem optimista a věřím, že dny, kdy jsme zavření doma, jednou skončí. Ve finále, občas stejně na schůzku musím, stejně jako na nákup pečiva do samoobsluhy. Jisté je, že ani tam nechci vypadat příšerně. I s ohledem na to, jak se uvolňují, utahují a zase uvolňují opatření, ve všech oblastech lidského života, věřím, že kdo je připraven, nebude zaskočen. Až se pánové odborníci rozhodnou, že je možno vyjít ven, zajít na kávu s kamarádkou, na rande s Ježíškem… Nechci se zkrátka hroutit z toho, že jsem propadla falešnému pocitu, že už nikdy nikam nevyjdu, nikdy mě nikdo neuvidí – a doma je to přece jedno.

Není. I když vás nikdo nevidí, nemělo by vám být jedno, jak vypadáte. Protože právě to, jak se cítíte, ovlivňuje vaši (moji) psychickou pohodu obrovskou měrou.

A ranní pohled do zrcadla je rozhodující. Chcete se cítit celý den skvěle? Pak na tom zapracujte už při večerní hygieně. A uvidíte, že podzimní deprese jsou jen výmluvou někoho, kdo nevěděl, jak o sebe správně pečovat. Jakmile se budete v zrcadle vidět krásnější, bude i svět hezčí. Protože právě jeho krása spočívá v detailu všedního dne. V těchto dnech dvojnásob.

Mimochodem, nevíte si rady s péčí o pleť? Sledujte naše sociální sítě, zkuste komunikaci online a nechte si doporučit ty nejlepší přípravky pro vás, které si následně už jen vyzvednete v ORLANE INSTITUTU, ve výdejním okénku krásy.

foto: Pexels, Griffin Woolridge