Blog: Po vaší dovolené dopřejte pleti – dovolenou.

Vrátila jste se z prázdninového pobytu. Měla byste být odpočinutá, proč ale potom vaše pleť vypadá tak unaveně?

Během roku máte zaběhnuté rituály. Jak tvrdí jedna poměrně známá lékařka, v péči o pleť byste měla vykazovat ve své pravidelnosti projevy autistické poruchy. Zkrátka trvat si na svém, s každodenní pravidelností. A teď si sáhněte do svědomí. Opravdu jste stejnou rutinu prováděla také na dovolené? Opravdu jste ráno vylezla ze stanu (což je aktivita, kterou jste dozajista podnikla jen kvůli dětem, a váš sen o dovolené značka ideál je zcela odlišný) a okamžitě prováděla všechny úkony nezbytné pro očistu, nanesení hydratačních podkladu, krému atd? Nikoliv. A nedělala jste to ani v případě, že zvítězilo ubytování v pětihvězdičkovém hotelu.

Jestli chcete svoji pleť, a já tedy rozhodně ano, dostat co nejrychleji do formy, která bude vypovídat o tom, jak skvěle jste se měla, určitě nezapomeňte na dva kouzelné přípravky. Orlane sérum proti stárnutí, tváře, obličeje a dekoltu (na ten se při péči zapomíná velmi často, ale k této diskriminaci až později) stimuluje buněčnou energii, snižuje zánětlivé reakce a v kostce se dá říci, že pokud si jej sebou vezmete už na dovolenou, vaše tvář i další části těla vám poděkují. Proces nanášení je snadný, nezabere tolik času, sérum se vejde do kabelky i batůžku – a vy se vrátíte z dovolené s viditelně zdravou a odpočinutou pletí. Na to myslete už v předstihu před samotným odjezdem. Ušetříte si spoustu trápení. Vím to z vlastní zkušenosti.

V létě trpí pokožka především nedostatkem vláhy. Na to myslete, a kdybyste si měla pořídit jen jeden produkt z řady Orlane, doporučuju Super Moisturizing Serum. Jeho kouzelné složení stimuluje produkci přirozené kyseliny hyaluronové. A to vede k čemu? Vrásky od slunce a smíchu nemají šanci. Aplikace séra zpomaluje stárnutí, a třebaže se ráda vystavujete slunci, nebudete nikdy vypadat jako indiánská babička.

Já například ráda usínám u bazénu. Uspává mě hluk, který děti ve vodě vydávají. A zdřímnu si ráda s pocitem, že dokud hladina hluku neklesá, je vše v pořádku. Ve vodě možná ano, dvě hodinky na přímém slunci však vedou k jedinému. Moje pleť úpí. A stárne. A navíc si moje zacházení s ní ukládá do paměti a jednou mi jej vrátí i s úroky.

Proto ji uplácím a sebe rozmazluji vychytanými přípravky. Čistě pro případ, že by se moje pleť rozhodla spočítat mi i s úroky moje odpolední šlofíky u vody a procházky pod přímým sluncem bez správného ochranného faktoru.

Pro ty z vás, kdo si hlídáte váhu zavazadel: výše popsané přípravky jsou v menších baleních, takže za nadváhu zavazadel rozhodně doplácet nebudete.

Užijte si léto a předcházejte projevům stárnutí už na dovolené. Po návratu vám v práci budou všichni závidět. A mámit z vás, kde si můžete tak skvěle odpočinout, že je to na první pohled viditelné na vaší pleti.

Krásné léto i návrat z prázdnin.