Blog: PMS jako ničitel krásné pleti

Vše souvisí se vším a je fakt, že když se stresujete, nespíte, špatně jíte, přidáváte si roky. Aspoň já to tak mám a žádný krém mě nezachrání. A když dojde na PMS, je to úplně v háji. Nebo ne?

Jsou dny, kdy se cítím skvěle. A stejně tak, jako o vlivu menstruace na sportovní výkon promluvila Barbora Strýcová, dovolila bych si malou poznámku. Téměř týden před prvním dnem menstruace sice nesportuji, ale i tak sleduji, že se mi pleť zhoršuje, i když denní kosmetickou rutinu provádím stále stejně. Tedy se o sebe starám, používám stejné přípravky, jenže: taky jím víc cukrů, špatně se mi spí, málo piju. A výsledek? Pleť je zašedlá. Unavená a nehezká. Cítím se na šedesát a nejspíš tak asi i vypadám, aniž bych zatím překročila padesátku. Nastane den D, ten ještě přežiju v podobném modu a den následující se stane zázrak. Moje pleť se rozzáří, vypadá zpevněně, jako bych na sebe použila přípravky s mnoha rozjasňovači. Zkrátka dva týdny vypadám přibližně tak, jako bych byla o deset let mladší. Proč o tom ale mluvím? Třeba proto, že to, jak vypadám, má vliv na to, jak se cítím, na můj výkon a také na to, jestli se rozhodnu přijmout pozvání na večírek. Je jasné, že na ten se vydám raději jako krásně vypadající kočka, ne jako stařena.

Hormony mají zkrátka neuvěřitelný vliv na to, jak vypadám. A vy, pokud k sobě budete upřímná, to máte asi stejně. Co s tím? Naštěstí se nemusíte ukazovat na centrálním kurtu a podávat největší životní výkon, na druhou stranu, co když vás ve dnech stařeny čeká životní rande, důležitá prezentace, rodinné focení?

Já to řeším jediným způsobem. Objednám se na péči do Institutu Orlane, kde si poradí i s tím nejhorším, co mě na tvářích potkalo. Specialistky přesně vědí, na rozdíl ode mne, co nanést a jak dlouho to na tváři nechat. Co potlačit, jak některé záležitosti zdůraznit. Faktem totiž je, že například oči mám, až na mírné otoky, stále stejně krásné.

Každý měsíc si říkám, že PMS nepodlehnu. Že se budu starat o jídelníček. Zdravě jíst, dostatečně spát. A výsledek? Vždy na to zapomenu, nechám to být a nakonec si tu nedobrotu plnou cukru dám, protože PMS chutě – jsou zkrátka mor. Takže volám do Institutu a potřebuju, abych byla zachráněna. Díkybohu za místa, kde se chovají odpovědně.

Děkuji za péči, které se mi u vás dostává. Přijdu zas.

Aby můj věk neosciloval mezi čtyřiceti a šedesáti. Chci být krásná stále.

A za to vám děkuji.

foto: pexels.com, energepiccom