Blog: Pleť potřebuje vodu

V létě zvlášť. Jestli nechcete vypadat jako sušenka, zavlažujte.

Léto je tady a s ním i období, kdy nastavujete pleť slunci, ale také sedíte v klimatizovaných místnostech a občas se zapomenete napít. I když na sobě výsledek tak trestuhodného chování zatím nevidíte, věřte tomu, že vaše pokožka trpí. A to tak, že velmi.

Proto je dobré nejen hlídat, kolik toho za den vypijete, ale také zda se nevystavujete až příliš slunečním paprskům. A už jen práce na zahrádce může mít vliv na to, jak rychle stav vaší pleti devalvuje. Jste na slunci, málo pijete a navíc se potíte. Odborníci proto doporučují, abyste při jakémkoliv výkonu v létě zvýšila příjem tekutin.

… A já dodávám, že je namístě pořídit si klidně dražší krém, který vodu v pleti udrží. Za mě je jedničkou Hydralane Double SOS od Orlane. Proč? Tento krém je jemný svojí texturou a výjimečný svým dvojím účinkem. Přesně takový je krém Hydralane SOS Double. Díky různě velkým molekulám kyseliny hyaluronové je pleť vyživena nejen na povrchu, ale i v hlubokých vrstvách kůže. Přidáním jojobového a koriandrového oleje do krému je zajištěna 24hodinová hydratace. Kombinace olejů s krémem způsobí zadržování vlhkosti uvnitř pleti. Pleť je pak svěží, dokonale hydratovaná, pružná a viditelně omlazená. Jedná se o pecifickou péči pro velmi suchou pleť nebo pleť vystavenou náročným klimatickým podmínkám (chlad, ostrý vítr, klimatizace, vedro…).
A jak tenhle zázrak používat? V tenké vrstvě naneste ráno i/nebo večer na důkladně odlíčený obličej a jemnými krouživými pohyby zapracujte do pokožky. Vyhněte se oblasti kolem očí, na ty použijte některý z očních krému Orlane.

A jak se budete cítit? Jednoduše skvěle. Jistě znáte mírné pnutí v pokožce, sklony k začervenání a další příznaky toho, že pleť opravdu strádá a nemá to, co potřebuje pro svůj perfektní vzhled.

Díky tomu, že právě pumpičku s tímto přípravkem nosím neustále v kabelce, jsem ještě letos nezažila pocit podrážděné pokožky. Pravdou ale je, že jsou dny, kdy se právě nanesený přípravek vstřebává rychleji než ve dnech jiných. Zkrátka proto, že plet svůj deficit potřebuje dohnat.

Léto je tady a s ním i touha vypadat co nejlíp. Krása každé ženy nejenže vychází zevnitř, ale je také vidět navenek. Přitom k dokonalosti stačí tak málo: vhodně zvolit přípravek, díky kterému vaše pleť dostane, a hlavně v sobě udrží, to, co potřebuje.

Užijte si léto bez zbytečných vrásek a starejte se o sebe. Tvrzení našich babiček, že ve dnech volna se o sebe není třeba starat, protože vás přece nikdo nevidí, je totiž roky vyvráceno. Naopak, co do sebe investujete v letních měsících, se vám bohatě vrátí na podzim a v zimě, kdy už podnebí tak přívětivé nebude.

Foto: Pexels.com, Roman Odintsov