Blog: Perfektní pleť

Chcete mít perfektní pleť? Pak je na místě o ni pečovat. Chytře a bez ústupků.

Naštěstí už nemusím pro krásu trpět. Tedy mazat se přípravky s popelem z hlemýžďů, případně si jako Marie Antoinetta nanášet na tváře bělobu s příměsí olova a rtuti. Jestliže chci být krásná, stačí mi málo. Vybrat si ty správné přípravky.

Ideální je, když mi s tím poradí odbornice na pleť vzatá, protože se mi už několikrát stalo, že jsem si na obličej patlala přípravky nevhodné. Tedy takové, které mi tváře vysoušely, nebo naopak mastily. Stačí jen vymyslet si jednu z mnoha možností. Také mě po jistých přípravcích pálily oči, po jiných jsem otekla. Abych následně zjistila, že na některou ze složek jsem – alergická.

Zkrátka proto se nevyplácí dát na radu kamarádky, které ten který přípravek funguje, ale svěřit se do rukou odbornice, která provede diagnostiku pleti a rozhodne, co je pro ni dobré, a co nikoliv.

Pozor ale, není vše jen o krémech. Pohledem laika vím, že není všechno závislé jen na jediné části péče. K tomu, abych se dobrala dokonalé pleti, musím si třeba odpustit tabulku čokolády. Je sice dobrá na nervy v době stresové, takže teď denně, na druhou stranu, pleť mi moc nepoděkuje. Přemíra cukrů způsobuje, že pleť zašedne, není pružná a vypadá unaveně. Navíc i v čokoládě jsou soli, takže vaše tělo začne zadržovat vodu. A to se v mém případě projevuje tak, že se voda udržuje v oblasti očí. Takže vypadám, jako by mě do očních víček píchla vosa, a navíc mám za sebou dvoudenní mejdan bez jediné hodiny spánku.

Proč o tom ale píšu. Chci-li se i ve zralém věku pyšnit krásnou pletí, měla bych si hlídat, co jím, kdy jím – a nejspíš i jak jím a s kým. Nervy z nepříjemné společnosti se na pleti totiž projevují taktéž. Mně rozhodně.

Ale k věci. Nesuším hlemýždě, nebělím si tváře olověnou mastí, dokonce se ani nekoupu v oslím mléce. A docela to jde. Stačí jíst zdravě, dostatečně se hýbat, mít radost ze života a v neposlední řadě si trochu pomoci. Třeba tím, že si pořídím přípravky, které jsou funkční – protože vznikají v laboratoři. Navíc miluju dermokosmetiku, která je k prodeji v lékárnách. Získává pro mě punc jakosti a čistoty. Záruky, že magistr lékárník by mi neprodal něco, co není vědecky ověřeno.

Neustupuju. Denně se hýbu, na sladké chodím tajně, protože co oči nevidí, pleť nebolí, a pečuju o sebe tak důkladně, jako by mě každý den čekalo životní rande. Vážně. Dokonce i na home office nevíte, kdo zazvoní. Pošťák tedy vždycky zvoní dvakrát, toho rozpoznáte, jinak ale nevíte, jestli si vás nepřišel vyzvednout muž vašeho srdce. A na to musíte být sakra v kondici.

Takže nepolevujte v péči, mažte se tím nejlepším, co na trhu je, tedy produkty značky Orlane, a neorientujete-li se dobře v produktech značky, nechte si poradit.

Víte, jak skvěle se budete cítit, až po ukončení lockdownu vyrazíte mezi lidi – a budete mezi nimi nejkrásnější? Po otevření života totiž bude pozdě bycha honiti 😊.

PS: Podle průzkumu Univerzity v Masssachusetts je právě kvalita pleti tím, podle čeho muži rozhodují, zda se s ženou, která je zaujala, dají do řeči, nebo ne. Je to proto, že díky stavu epidermis o vás zjistí jediným pohledem víc, než se snaží objevit dolňáci či horňáci. Na to myslete, až budete chtít odbýt svou denní rutinu!

Foto: Institut Orlane