Blog: Perfektní pleť? Hračka

Jak na dokonalou pleť, jak se orientovat v množství přípravků, které vám nabízejí nejrůznější značky? Když mi začala dcera vysvětlovat, jak je to s tutoriály, reelsy a tiktoky, co se díky nim o skincare naučila, pochopila jsem, že potřebuju radu odborníka. A všechny informace si pořádně rozebrat.

Je totiž nesmysl, abyste si na pleť dávala to samé, co vaše oblíbená herecká hvězda. Nebude to fungovat, protože používá jiné filtry, jinak kombinuje další přípravky, a hlavně – odlišujte placené kampaně od toho, co používá v reálném světě.

Důležité je pro začátek si říci, že pleť můžeme mít mastnou, suchou, smíšenou, navíc každý žijeme v jiných podmínkách, s jinou mírou stresu i jiným finančním rozpočtem na kosmetické přípravky.

To hlavní ale máme společné. Musíme se dostatečně a správně odličovat, ideálně přípravky na odlíčení, a ne jako moje kamarádka tím, jaký krém jí na toaletním stolku právě zbyl. Odličovací přípravky totiž obsahují látky, které vaše pleť potřebuje pro dokonalou očistu. Dámy se suchou pletí mohou sáhnout po odličovacím oleji, pro ty s mastnějším typem pleti je vhodná odličovací voda či odličovací mléko.

Pozor ale, odličování není čištění. To, že z pleti setřete make-up, neznamená, že pleť máte dokonale čistou. Naopak. Je třeba, abyste se zbavila usazenin z pleti, ze kterých může vznikat nežádoucí akné. Pro tento krok se hodí pleťová voda, čisticí gely, jednou či dvakrát týdně pak peeling. Po důkladné očistě pleť tonizujte. Proč? Protože tonikum je základním stavebním kamenem pro dokonalou hydrataci. Zjemňuje pokožku a připravuje ji, refreshuje na další kroky péče o pleť. Ať už máte jakýkoli typ pleti, nevynechávejte ze své rutiny pleťovou masku. Hydratační, odmašťující, plátýnkovou, jakoukoli – naštěstí máte, podle typu pokožky, na výběr z mnoha variant. Maska je intenzivní péčí, která dodá pokožce lesk a jas, takže budete vypadat skvěle. Po další celý týden. K rutině také patří nanášení séra. Vyberte si takové, které bude vaší platí vyhovovat a vyživí ji s dostatečnou intenzitou. Pokud je vaše pleť zralá, zaslouží si kolagenové sérum, koncentrát. Pokud je unavená, nakopněte její vitalitu kofeinovým koncentrátem. Výsledky těchto přípravků jsou vidět prakticky okamžitě.

Jaký denní a noční krém používáte? Přesně takový, který vám doporučila vaše kosmetička, jako přípravek, podporující kvalitu pleti i vaši dlouhodobou péči. V letních měsících bude muset možná sáhnout po zklidňujících přípravcích, ale vždy jakékoli změny konzultujte se svou kosmetičku.

Mimochodem, nezapomínáte na hydrataci očního okolí? Pokud ano, neměla byste. Pokožka kolem očí, stejně jako kolem rtů, je velmi citlivá, tenká a snadno poškoditelná, a proto péči potřebuje velmi intenzivní.

Pokud se v množství přípravků, které byste si na tvář měla nanášet, určitě vše zkonzultujte se svou kosmetičkou v INSTITUTu Orlane. Už máte termín? Já ano.