Blog: Pečujte o sebe

Kvůli koronaviru nastaly dny, kdy ven nechodíme tak často. Přesto klidně podepíšu, že právě v době krize je třeba o sebe pečovat víc než ve dnech, kdy je svět v pořádku.

Pečlivým zkoumáním sebe sama jsem dospěla k názoru, že díky home office mám čas se sebou něco udělat. Tedy starat se o sebe a dát pleti, co potřebuje. To, že se ráno líčím, i když nikam nejdu, považuji za samozřejmost, hodně mých kamarádek ovšem péči odbývá. S pocitem, že není třeba a make-up vše skryje. Je jasné, že některé drobnosti jistě, určitě ale chápete, jak moc se na vaší pokožce podepíše lenost a nechuť věnovat se standardním rituálům. Třeba proto, že to není zapotřebí, když nikam nechodíme.

Přečetla jsem si nedávno zajímavý text o tom, že Nizozemky, Belgičanky a Angličanky mají skvělou pleť, protože ji neustále přirozeně hydratují. Pohybují se totiž na čerstvém vzduchu, kdy se střídá déšť, slunečno, vlhkost vzduchu je ale stále vyšší než kdekoliv jinde na světě. Proto se jim vrásky zdaleka vyhýbají, a když, tak se na jejich tvářích objevují vrásky mimické, nikoliv ze zanedbané péče.

A teď si jednoduchou matematikou spočítejte, co se stane s vaší pletí, když ji nehydratujete ani pohybem na čerstvém vzduchu, ani důkladnou péčí. Navíc trávíte dny zavřená v místnosti, s klimatizací, případně přetopené, ani jedna z variant ale není pro pokožku optimální.

Pokud nechcete, aby se vám pokožka začala vysušovat, vznikaly na ní jemné červené žilky, vypadala jste unaveně a vaším signifikantním znamením se staly kruhy pod očima a pleť bez života, měla byste péči, nejen dekorativní, věnovat mnohem víc pozornosti, než tomu bylo dosud.

Jak tvrdí odbornice, je třeba denně dodržovat pravidelné rituály:

  1. Dokonalá ranní příprava pokožky a kvalitní denní krém, který pomůže přesně vašemu typu pokožky.
  2. Večerní odlíčení, očista, příprava péče na aplikaci nočního krému.
  3. Kvalitní spánek v hojné míře.
  4. Pravidelné procházky denně alespoň hodinu, které budou suplovat vaše cesty do práce a zpět.
  5. Zdravá strava – to je základ, který jistě dodržujete, ale člověk má občas tendenci nervům dopřát více sladkostí na nervy, než je zdrávo.
  6. Ne stresu.

INSTITUT Orlane je otevřený a připravený vás přijmout. Profesionální kosmetické poradkyně vám poradí s tím, jakou péči potřebuje vaše pokožka. Nejen v obličeje, ale celého těla. Věděla jste například, že přemíra stresu se může projevit svědivostí rukou a nohou? A v řadě péče o tělo pomůže značka Orlane i s těmito problémy. A jak to vím?

Nedám totiž dopustit na kombinaci, kterou mi odbornice poradila. A i když chodím doma nenalíčená, během schůzek ve virtuálním světě vypadám poměrně odpočinutě, čehož si všimli i mí kolegové. Nechcete přece, aby vás litovali, jak hrozně vypadáte. Což se stalo mé známé, jejíž kolegové si zapomněli vypnout zvuk a v okamžiku, kdy měli pocit, že se odpojila, jí pořádně umyli hlavu.

Jestliže chcete být za hvězdu i v novém pracovním režimu, potřebujete se o sebe starat. Neodkládejte nic na dobu, „až bude líp“. Protože jak tvrdí klasik: Včerejšek nezměníš, dnešek žij a zítřek už být nemusí.

A Scarlett O´Hara by toto tvrzení podepsala. Ta navíc měla životní moto, které tvrdilo: „Žena má být krásná za všech okolností, nikdy totiž neví, kdy se rozhodne, že dovolí gentlemanovi víc, než je mravné.“

Buďte zdravá a krásná. Za všech okolností. Jakmile se totiž budete dobře cítit, váš svět bude v pořádku.