Blog: Péče pro milovnice kávy

Bez kávy do půl hodiny po probuzení – nemohu fungovat. Kofein zkrátka miluji a jsem na něm závislá. Stejné závislosti teď učím i svou pleť. Pro její dobro.

Pravděpodobně je to znamení. Měla jsem poslední dobou pocit, že po probuzení vypadám jako panda. Kruhy pod očima, otoky nad nimi. Zkrátka půl hodiny trvalo, než otoky splaskly a bylo kam nanášet make-up, abych byla krásná. Mezitím jsem si většinou stihla projet novinky na sociálních sítích, vyvenčit psa, uvařit dětem oběd, který nakonec stejně nejedí, ale to je jiná kapitola. V každém případě chci říci, že než se člověk zbaví otoků kolem očí, dá to od jistého věku pořádně zabrat. Mně tedy ano. Navíc, jestli jste si nevšimla, kvůli otokům obličeje ve středním věku jaksi mizí jeho kontury. Takže jste možná, stejně jako já, nakonec rezignovala a přistoupila k šalamounskému řešení. Po ránu pozdravíte osobu, která vás sleduje ze zrcadla v koupelně, matně připomínající vás zamlada, ale vy to rozhodně být nemůžete, protože stále mladá přece jste. Takže tu divnou tvář pozdravíte, vysvětlíte jí, že ji sice neznáte, ale umyjete ji – a následně čekáte… Na splasknutí otoku. Což vám naruší denní plán. Mně tedy rozhodně, protože zbytečné prostoje bytostně nenávidím.

Ale: Dostal se mi do rukou kouzelný přípravek. Supradose Kofeinový koncentrát Orlane, který díky kofeinu v něm obsaženém pomáhá odstraňovat toxiny, rozjasňuje a oživuje pleť. Taky působí proti otokům, a je možné používat ho v oblasti kolem očí. Laicky řečeno: Ráno aplikuji, a než se stihnu otočit, abych odehnala psa, který se rozhodl v koupelně rozžvýkat novou sadu ručníků – jsem krásná. Můj obličej má pevné kontury, otoky neexistují… Zkrátka se v zrcadle poznám. A i díky tomu je den hned krásnější. Koncentrát používám celoročně, podle konzultace ale funguje jako skvělý elixír po zimě, kdy má unavenou pleť úplně každý.

Ještě trochu vědy: O detoxikaci se postará optimální dávka kofeinu v každé kapce: 0,2 mg čisté aktivní látky. Stačí smíchat dvě kapky s pleťovým krémem, případně aplikovat na obličej před nanesením séra či denního krému. Jednoduché a účinné. Co chtít víc?

Už nehledám lepší přípravek. Pokud si ranní kávu vychutnávám s kofeinem na obličeji, dosahuje moje závislost na této látce absolutní nirvány. Ještě bych potřebovala, aby někdo vymyslel sprchový gel s přídavkem kofeinu, knedlíky s kofeinem, ovocné limonády s tímtéž… Omlazující, osvěžující, fungující. Můj svět by byl dokonalý.

Mimochodem: Sérum skvěle funguje, když si ho nanesete před sportovním výkonem. Vysvětluji si to tak, že prokrvením pokožky dojde k urychlení proniknutí a následného působení látek v místech, která to potřebují. Tady máte důkaz. Běhat z našeho domu odchází unavená pětačtyřicítka, domů se vrací elektrizující pětatřicítka. Jako já. V obou případech. A i na tu ranní kávu se s pocitem, že mi to sluší víc než před pár okamžiky, těším tak nějak s mladistvějším elánem.

Takže díky, mládnu dál!