Blog: Péče, která není vidět. Zatím

Nejsou vidět, tedy většinu dne, přesto mám nutkavou potřebu o ně neustále pečovat. Ano, řeč je o rtech. A nejen o nich.

Před rokem touto dobou jsem měla pocit, že doma šitá rouška a její nošení je jen záležitostí několika dnů. Netušila jsem, že o rok později bude mým věrným společníkem respirátor, a že teprve v tomto okamžiku nastane peklo.

O pleti, která pod rouškami, nanorouškami i respirátory trpí, bylo popsáno už mnoho řádek. Hledala jsem přípravky, které pleť vyživují, jenže nakonec jsem zjistila, že to funguje – v noci. Přes den, kdy se pod rouškou či čímkoli jiným vytváří mikroklima, které přeje vzniku vyrážek, rozvoji akné či praskajícím koutkům, toho moc pro boj s větrnými mlýny nemáte.

Tipy, které byste měla dodržovat, abyste ze zarouškovaného období vyšla vítězně, jsou následující. A netýkají se jen rtů:

  1. Podle stomatologů si hodně lidí ulevuje tím, že pod respirátorem dýchá s pootevřenými ústy, což vede k rozvoji a změně bakteriálního prostředí v ústech. Tudíž doporučují znásobit zubní hygienu, a to nejen tu domácí, ale také profesionální.
  2. Vizážistky tvrdí, že je skvělé, pokud si můžete pro den líčit jen horní část obličeje, používat správné přípravky s ochranou proti UVA a UVB slunečnímu záření. Dále make-up, jak jste zvyklá. Pod roušku pouze hydratační krém. Rada jistě dobrá, co když ale budete nucena respirátor někde odložit a okolí přesně rozpozná vámi stanovenou demarkační čáru?
  3. Ideální je, pokud dáváte pleti v tomto náročném období výbornou kombinaci výživy, pravidelně aplikujete peeling a spoléháte na účinnost přípravků obsahujících kyselinu hyaluronovou. To přesně doporučují francouzští dermatologové a nelze s nimi než souhlasit. Kyselina hyaluronová totiž váže vodu a transportuje ji tam, kde je jí zapotřebí. Tedy do podkoží, které zakryté samozřejmě strádá – i proto, že se k němu nedostává voda z ovzduší.
  4. Rty a koutky jsou samostatnou kapitolou v této divné době. Kvůli mikroklimatu, které si vlastním dechem a neprodyšností materiálu vytvoříte pod respirátorem, se u vás mohou objevit popraskané rty, opary, mokvající koutky. Jistě, nic z toho nezní krásně a v nejhorším případě se vždy můžete na roušku spolehnout, že vaše problémy zakryje, ale až nastane den, kdy ji budeme moci definitivně odložit, co budete dělat se všemi následky?

Hýčkejte se, pečujte o sebe, rozmazlujte se. Peelingy, krémy, přípravky na dané části obličeje. Vytvořte si závislost na Orlane Baume Magnifique Lévres, tím vyřešíte péči o rty. Magnificent Lip Balm Orlane s kyselinou hyaluronovou optimálně hydratuje po celých 24 hodin a viditelně vyplňuje rty. Podporuje produkci kolagenu, který zajišťuje regeneraci rtů, a stimuluje buněčnou výměnu. Obnovuje přirozenou barvu rtů a jejich lesk. Jeho součástí je rostlinný extrakt z hlubin oceánů, bohatý na omega 3, 6 a 9. Jeho odstín je transparentní, lehce narůžovělý. Má jemnou vůni a velice lehce se aplikuje. Vašim rtům dá pocit sametové jemnosti, okamžitě je vyhladí a dlouhodobě ochrání. Díky svému složení pomáhá i v boji s popraskanými koutky.

Pro dokonalou výživu pleti zvolte Hydralane Double SOS. Jemný svojí texturou a výjimečný svým dvojím účinkem, takový je krém Hydralane SOS Double. Díky různě velkým molekulám kyseliny hyaluronové je pleť vyživena nejen na povrchu, ale i v hlubokých vrstvách kůže. Přidáním jojobového a koriandrového oleje do krému je zajištěna 24hodinová hydratace. Kombinace olejů s krémem způsobí zadržování vlhkosti uvnitř pleti. Pleť je svěží, dokonale hydratovaná, pružná a viditelně omlazená. Specifická péče pro velmi suchou pleť nebo pro pleť vystavenou náročným klimatickým podmínkám (chlad, ostrý vítr, klimatizace…).

Pro celkovou obnovu kvality pleti je skvělá vyrovnávací maska pro mastnou a smíšenou pleť (Balancing Mask Orlane) s příjemnou krémovou konzistencí. Hloubkově čistí epiderm a póry, tonizuje a zmatňuje pleť. Je ideálním doplňkem v péči zaměřené na čištění mastné pleti. Garantuje jí posilující svěžest, zjemňuje a vyhlazuje její povrch, stahuje póry a ozdravuje epiderm. Svůj podíl na tom má i jedinečný komplex regulující tvorbu kožního mazu a výtažek z grepu. Vaše pleť bude po aplikaci svěží a čistá, její odstín matný a sametový. Navíc pokud následně použijete make-up, bude výborně držet.

Stačí jen několik skvělých přípravků a problémy s pletí už nebudou vaše starost. Jediné, nad čím budete hloubat, bude to, zda se vám respirátor hodí ke zvolenému outfitu. V neposlední řadě, až dojde k rozvolnění, za tu nejkrásnější budete vy. Na odhalení celé tváře je totiž třeba se důkladnou péčí připravit už dnes.

Foto: Pexels.com, Maxim Goncharenok