Blog: Odborníci na krásu? V historii je nehledejte

Sleduju nejrůznější světově proslulé bloggerky a jejich tipy na krásu. I když se liší jejich postupy na cestě za krásou, jedno mají společné: Zdravá pleť je základ.

Je to tak. Navíc s podivem, že tuto základní větu si musíme stále opakovat i v době, kdy jsem si myslela, že podkladovou péči a péči pro zdravou pleť mají všichni v malíčku. Zas tak moc ne. Teď tedy nebudu milá, ale musím prozradit něco, co jsem v průběhu uplynulé doby zjistila a co mi nedá spát.

Kamarádka, která chodí vždy dokonale nalíčená a platí si vizážistku, protože chce být za všech okolností krásná, se neodličuje. Přiznala, že tak jednou týdně použije odličovač a micelární vodu. Rozhodně ne před spaním. Prý stačí, když vizážistka provede drobné korekce. Nikdy bych něco podobného neudělala, protože jsem přesvědčená o tom, že krásná a zdravá pleť potřebuje především základ. Tedy péči a dýchat. Třeba je to tak, že kdybych svou kamarádku viděla nenalíčenou, lekla bych se. Protože – zkrátka denní práce vizážisty třeba jen maskuje něco, co má být očím skryto. Nebo to vezměte ekonomicky. Co se vyplatí víc: Vizážista stále k dispozici, nebo kvalitní krém po ruce? Menší, praktičtější, v denním užívání jistě levnější.

Jiná kamarádka používá dvacet let stále stejný krém na obličej. Značka není podstatná, jisté je to, že pokud působil blahodárně pro pleť dvacetiletou, ve čtyřiceti to taková hitparáda nebude. Nevím, ale do doporučení neměnit krémy bych také nešla. Když stárne pleť, měl by se měnit i arzenál toho, co na ni používáte. Je jasné, že na drobné problémy lze jít s lehkým krémem bez dalších přidaných hodnot, na pleť stárnoucí je ale třeba využít silné zbraně.

Jiná kamarádka používá denně peeling. Ten nejlevnější. Z běžné drogerie. Což by sice nevadilo, ale ona následně po jeho využití nechá pleť do rána bez krému. Bez přípravku, který by se postaral o to, aby pleť prosperovala. Tvrdí totiž, že její maminka vždy prohlašovala, že pleť má mastnou, a právě po peelingu by si ji měla nechat do rána dýchat. Bez aplikace jakéhokoli přípravku. Tak tohle jsem zkusila jednou, když mi bylo přibližně dvacet, takže se mohu vymlouvat na mladickou nerozvážnost. A ráno? Moje pleť byla jako struhadlo, začaly se mi na ní tvořit šupinky a paradoxně v T-zóně se mastit. Jo a kolem očí vystouply první vrásky.

Jiná známá si vždy v sobotu aplikuje na noc na tváře olivový olej. Ten, co vy si přidáváte do salátu, já tedy rozhodně. Tvrdí totiž, že je to stejné, jako by si na tváře mazala olejíčky, které dnes nabízejí všechny značky. Netuší, jak se plete, a už vůbec nechci vidět její povlečení po aplikaci mastného oleje, který – zanechává mastné stopy.

Obecně platí přísloví: „Žij a nech žít.“ Na druhou stranu je fakt, že jsou nešvary, do kterých se tepat musí, i když nás je učily naše maminky. Děláme to totiž pro sebe!

Takže: Milujte se a mažte se.

Nevíte si rady s péčí o pleť? Sledujte naše sociální sítě, zkuste komunikaci online a nechte si doporučit ty nejlepší přípravky, které si následně už jen vyzvednete v ORLANE INSTITUTU.