Blog: Od čtyřiceti to stejně nemá cenu… Říká kdo?

Tvrdívala to moje maminka s tím, že chlap si buď najde jinou ženu, nebo akceptuje, že má vedle sebe téměř babičku. Že je zkrátka na místě rezignace. Dovolím si nesouhlasit.

Jistě, poučena z krizového vývoje moje maminka počítala s tím, že ve čtyřiceti už může být klidně babička, takže by si měla nasadit zástěru, naučit se chystat vybrané dobroty a v zásadě nevycházet. Protože v její době platilo, že mládí má zelenou, má pospíchat vpřed… Dneska je to naštěstí jinak. Uvědomte si, jaké výhody žena 40 plus oproti sotva odrostlým teenagerkám má:

  1. Ví, co jí sluší. Takže to nosí, a rozhodně neexperimentuje. Pokud ano, jen s kousky oděvů, které do světa křičí, že stály hříšné peníze. Protože je důležité mít buď peníze, nebo vkus, ideálně obojí. Ale i jen jedna z variant je akceptovatelná.
  2. Má jasnou představu, co od života chce. Takže je jí jasné, že bude mít svůj butik, že se rozvede se svou první láskou a konečně si najde někoho, kdo ocení její inteligenci. Nebo zleze čtyřtisícovku. Zkrátka proto, že na to má náladu, ne proto, že ji k takovému výkonu nutí parta. A když se jí nechce, aplikuje si pleťovou masku – a nedělá nic. Protože proč taky pořád, že? Komu se to nelíbí…
  3. Alespoň několikrát v životě zažila orgasmus, a ne, nemyslím tím ten pocit poté, co sní vaničku luxusní zmrzliny.
  4. Umí se perfektně nalíčit, což trochu souvisí s bodem jedna. Na druhou stranu, nemusí to tak být vždy a za všech okolností.
  5. Má určenu signifikantní vůni. Podpis, který ještě dlouho poté, co odejde z místnosti, nechává informaci, že tam byla, a ten, kdo ji nezastihl, o mnoho přišel.
  6. Ví, jak pečovat o pleť, aby zpomalila proces stárnutí. Ten je sice spravedlivý ke všem, chytrá čtyřicítka ale zná cesty, jak a kde přitáhnout za brzdu.
  7. Nenechá si nakukat od nikoho, že ve čtyřiceti je opravdu stará. Naopak, tím, že jí dorůstají děti, se ocitá na prahu života, který je třeba do posledního dne řádně využít. Experimentovat, věnovat se kariéře, kterou bylo potřeba na nějakou dobu potlačit. Hodit si svůj svět zpět do rovnováhy a konečně se volně nadechnout. Rodinné povinnosti zvládla skvěle a konečně má před sebou – čas sama na sebe, na své já…

Mimochodem, ať už se ve čtyřiceti cítíte jakkoli, vždy můžete vypadat skvěle. Říkám já. Také proto za všech okolností chodím oblečena v luxusním spodním prádle – co kdyby mě totiž na pohotovosti svlékali, že. Nepropadla jsem kouzlu tepláků. Ty by mi stejně ukradly ze šatníku dcery. Džíny jsou pro ně staromódní, ty mi zůstanou navěky.

Stejně tak je to s krémy. Vysvětlila jsem jim, že ty moje by jim prokázaly medvědí službu, tak na ně nechodí. A já? Jsem nadšená. Oblíbenou značku Fermete mi nikdo z poliček nebere, prstíky nenechavé v dózičkách otištěné nemám. A proč zrovna tahle řada? Modeluje kontury obličeje, díky složkám krému dochází k obnově produkce kolagenu, pleti se tak navrací elasticita a pružnost. Působí jako lifting pleti, vypíná ji, navrací svěžest povadlým konturám, které zpevňuje, rozjasňuje pokožku. Součástí termoliftingové zpevňující péče je turmalínový extrakt, který simuluje zahřívací efekt termomasáže, čímž zvyšuje produkci kolagenu a následně zpevňuje, zesiluje a obnovuje pleť. Extrakt z pelyňku má stejné účinky jako lipofillingová péče. Obnovuje kolagenová vlákna a posiluje oslabenou pleť. Výtažky z rostlin se podílí na zpevnění pleti a obnově mladistvých rysů tváře. Extrakt z červené řasy redukuje tmavé skvrny. Pleť se rozzáří a získá sjednocený tón.

Moje čtyřicítky mi rozumí. Jen řada Fermete to může být. Hlasujte také. Je pro vás tou pravou, nebo dáváte přednost jiným přípravkům z produkce Orlane?

Foto: Pexels.com, Helena Lopes