Blog: Ochrana před sluncem

Nechcete stárnout, ale slunce a pobyt venku si v létě nenecháte ujít. Úkolem číslo jedna je proto správně mazat. Protože pleť si přece zničit nechcete.

Jak často se při pobytu na slunci mažete? Hlídáte si ochranný faktor a přemýšlíte i nad tím, který přípravek se vám pro letní dobrodružství hodí nejvíc? Věrná můžete být své oblíbené značce Orlane. Což je dozajista dobrá zpráva. Protože proč hledat mezi přípravky proti slunci, případně se sluneční ochranou, když nemáte jistotu, jestli vám pod přípravkem bude pleť dýchat, jestli je dostatečně ověřeno, že splňuje, co má, a tedy vás ochrání.

Já jsem nenáviděla opalovací přípravky přesně do doby, než jsem objevila ty od Orlane. Konečně jsem získala takové, které mi nedusí pleť. Skutečně se tomu můžete smát, ale stejně jako mám pocit, že mi lak na nehty dusí nehtové lůžko, tak jsem vždy u každého přípravku měla pocit, že mi dusí pleť. Že by SPF fobie? Nemyslím si, je ale pravdou, že hutnost krémů proti slunci a jejich složení jsou trochu odlišné – a pak můžete vnímat, že vám nekonvenují.

Když jsem vyzkoušela první přípravek od Orlane, bylo vymalováno.

Je to totiž nezbytné. Co? Hledat? A proč? Jestliže pleť vystavujete slunci dlouhodobě bez příslušné ochrany proti UVA a UVB paprskům, můžete si přivodit nejen dlouhodobé potíže v podobě poškození svrchní vrstvy epidermis, ale také potlačit imunitu pokožky, dokonce na nechráněné pokožce může dojít k rozvoji melanomu kůže. Krátkodobě – se spálíte. Ale ani toto poškození není nic příjemného. Vyberte si proto přípravky, které vám zajistí dlouhodobou ochranu proti průniku slunečních paprsků do pokožky a jejímu následnému poškození. Přípravky s SPF by měly být součástí každodenní péče o pleť i pokožku, jsou vhodné také v případě, že chcete předejít hyperpigmentaci. Sáhněte po přípravcích Orlane vyvinutých tak, aby zabránily poškození pleti a nabídly jí dlouhodobou ochranu.

Já mám jasno a během letních dnů používám přípravky, ve kterých se cítím skvěle.

A opravdu nechci znít jako staromilec, ale platí, že letní mazání by mělo být jiné než zimní. V každém případě je vhodná hydratace, ochrana proti UVA a UVB.

Když ta možnost je. A vědomosti.

Poznámka pod čarou:

Pamatuju si totiž dobu, kdy se moje teta mazala olivovým olejem nebo ropu. Prý se po něm lépe hnědne. Nevím, ale dneska bych podobné teorie nepodporovala. Jestli to totiž nevíte, pleť má paměť, takže je dobré nevystavovat ji slunečnímu záření za účelem zhnědnutí – a bez ochrany. Za pár let by se vám taková lhostejnost mohla vymstít.

Foto: Pexels.com, Asim Alnamat