Blog: Nemáte TikTok? Měla byste. Už proto, že na něm najdete tipy pro péči o pleť.

Skin cycling je péčí o pleť, kterou milují a propagují influencerky. Umějí totoiž uchopit, při svých znalostech, jednotlivé kosmetické přípravky tak, že z nich dostanou to nejlepší.

Na rovinu, byla jsem hodně skeptická. Influencerům nevěřím, jejich výtvory na sítích nesleduju. Ale když mě kamarádka upozornila, že bych se od nich mohla mnoho naučit, se skřípěním zubů jsem se rozhodla, že se mrknu, co by mě ty mladé kočky mohly naučit, když ve svém věku vím přece skoro vše.

Upřímně, není to tak. Influencerky s lehkostí sobě vlastní umí zefektivnit péči o pleť tak, že jsem po několika jejich tipech jen zírala, co se to se mnou děje. Dermatoložka, která se tomuto trendu věnuje, tvrdí, že díky několika krokům získáte ze své kosmetiky nejvíc účinných látek, bez podráždění pokožky. A to je, oč tu běží. Jde o čtyřdenní cyklus, kdy v prvním dnu, respektive noci, využijete sílu exfoliace. Druhá noc bude patřit retinolu, třetí a poslední noc cyklu věnujete zotavení pokožky. Necháte ji vydechnout, používáte jen krémy, které lahodí pokožce a vyživují ji. Pátý den je v podstatě dnem prvním a opět začínáte s exfoliací. A tak pořád dokola.

A proč dermatoložka i influencerky její postup tak milují a následují? Už po dvou cyklech je vaše pleť viditelně projasněná, zářivá a pevná. Mizí jemné mimické vrásky a vy mládnete sama sobě před očima – či před zrcadlem. Definice toho, kde jste krásná, nejspíš není podstatná, protože taková jste všude. A za všech okolností.

Pokud si nejste jistá, jaké přípravky používat, najděte si ty opravdu kvalitní. Tedy takové, které mají výkon, jsou pro pleť přínosem a určitě se na ně můžete spolehnout. Právě značka Orlane Paris přesně takové nabízí. A je namístě nechat si v Institutu poradit, které jsou pro vaši pokožku vhodné. Je totiž rozdíl, zda se o tuto techniku péče chcete pokusit s pletí zralou, mladou a aknózní a podobně. Expertky vám proto rády sestaví péči na míru. A takovou, že když budete chtít zrychlené omlazení ukončit, můžete – a zvolené přípravky zařadíte do své jinak běžné rutiny.

Kosmetické trendy se vyplatí sledovat. Protože je stále zřejmější, že je třeba hledat ideální poměr mezi kvalitou a kvantitou, umět se rozhodnout, kdy a jak přípravky aplikovat, zda se hodí je kombinovat a zda jednotlivé účinné látky, které nanášíte rychle po sobě, neudělají víc škody než užitku.

Buďte instagramově krásná a užívejte si ten pocit. Protože vy jste taková – bez filtru. A to je skvělý výsledek. Souhlasíte?

Foto: pexels.com, cottonbro