Blog: Nákupy v síti

Letos budou Vánoce jiné než kdykoli jindy. Přesto nehodlám rezignovat. Cukroví bude napečené, dárky mám s Ježíškem doladěné a já – já budu krásná.

Rozhodla jsem se, že letošní Vánoce sice mohou být kvůli koronaviru, jaké chtějí, jsou ale tradice, na které si sáhnout nedám. Třeba pod stromečkem najdou moje pubertální dcery tu správnou kosmetiku pro jejich aknózní pleť, a nebudu se vymlouvat, že nic jiného než masově distribuované produkty Ježíšek nesehnal. I v podmínkách, které svírají tuhle republiku a také celou Evropu, se dají sehnat dárečky kvalitní. Milé, výkonné. Takové, které neplní povinnost obdarovávat, ale dělají obdarovanému radost.

Já tedy letos nakoupím dárky pro své dcery v Orlane. A když už budu na e-shopu, případně v provozovně, nechám si poradit, co pro sebe, protože kdy jindy si udělat radost než v čase adventním. Navíc budu vědět, že Ježíška uvítám s pletí, která bude v dokonalé kondici. Což už je investice, která se vyplatí.

S kamarádkami jsme se shodly, že důležité je, když je spokojená vánoční organizátorka, protože pak jdou všechny přípravy tak nějak splavně. Představte si ale, že jste naštvaná, k tomu nemůžete sehnat dárky, které jsou na seznamu, do obchodu pro zásoby jídla se vám nechce, protože jste se o sebe pár dní moc nestarala, když vám to ty uzávěrky v práci nedovolily… Zkuste změnit myšlení. Po kosmetické proceduře nemusíte být krásné okamžitě, ale rozkvetete až po několika dnech. Začněte se tedy o sebe okamžitě starat a do Vánoc máte dost času napravit to, co home-office napáchal.

Navíc s pocitem, že jste opravdová kočka, se vám budou organizovat všechny tradice snáz než s vědomím, že to není žádná hitparáda.

Takže: Jedna moje kamarádka nedá dopustit na parfém nejmenované značky, který jí navodí dobrou náladu i v okamžiku, kdy přichází o zaměstnání. Jiná se věnuje nekonečnému výběru řasenky, která jí vytvoří takové brvy, jakými se chlubila, a prezidenty sváděla, herečka Marylin Monroe, další zase potřebuje dokonalou manikúru, která zamaskuje přípravu patnácti druhů upečeného cukroví. A já? Nedokážu si představit, že bych u vánočního stromečku předvedla kruhy pod očima, na kterých by se dalo cvičit. Co je komu do toho, že to letos nebylo úplně jednoduché. Nechci vzbuzovat soucit, ale přinášet radost. Nejsem sice Ježíšek, ale vím, že ani on si nestěžuje, nebrblá celý advent, a když mu docházejí síly, povolá nás, rodiče, abychom mu s realizací některých dětských přání pomohli.

Vánoce mají být svátkem klidu, lásky, pohody a míru. Pořád ještě máte možnost si je takové udělat. Adventní čas právě začíná… Tak si ho užijte, PES nePES.

Mimochodem, přípravky a značka Orlane jsou tu proto, aby vyřešily vaše zkrášlující rituály, kosmetické sny a přání. Vybírejte si, zkoušejte, ptejte se. Uvidíte, že letos u stromečku budete zářit.

Foto: Jess Bailey Designs, Pexels