Blog: Na vlásku

Stíháte chodit pravidelně ke kadeřnici? Já ne, a když už se do křesla usadím, taky mi moje kadeřnice dost vynadá. Prý je to vidět, a nejen na délce odrostů.

Je to tak. Kromě toho, že mi odrosty poměrně rychle signalizují, jak se zanedbávám, také začíná být to, že na sebe nemám čas, vidět i na konečcích.
Ano, barvím si vlasy už od patnácti let. Měla jsem krátké období, kdy jsem si vlasy jen prosvětlovala melíry s pocitem, že takto mi vlasy poděkují. Vzhledem k tomu, že jsem nezvolila kvalitní salon, nedopadl můj pokus dobře.

Teprve na prahu padesátky, v době, kdy mi všichni říkali, že už si s vlasy nic neudělám, nezachráním je a nebude na mě pěkný pohled, jsem se svěřila do rukou umělkyním z Institutu Orlane. A nepřeháním. Kadeřnice, které měly tu čest mě vidět před zákroky, sice hromadně omdlévaly, na druhou stranu se spolu se mnou těšily ze skvělého výsledku, který se jim za poměrně krátkou dobu podařilo na hlavě vytvořit.

Celoživotně zesvětlované, odbarvované a jinak týrané vlasy – se díky nim dostaly zase do kondice. Umějí totiž zvolit skvělé postupy, které vlasy nevyčerpávají, naopak vyživují a chrání.

Miluju keratinovou masku, která na vlasech vydrží přibližně měsíc. A to tak, že moje vlasy, které jindy vypadají jako sláma, jsou elegantní, vypadají pěstěně a dokonale rámují mou tvář. Takže jsem se vydala tam, kde to se mnou umí. A dokonce i doladí termín, zvládnou moji nervozitu a konečně je to také místo, kde si popovídám, i když jinak jsem poměrně nemluvná.

Aby totiž bylo jasno: V INSTITUTU ORLANE PRAHA najdete i kadeřnický salon s ucelenou nabídkou péče o vlasy a vlasovou pokožku. Ošetření, střihy i styling jsou určeny pro každého, kdo touží po krásných a zdravých vlasech. A to já tedy rozhodně ano. Jen je mi líto, že jsem podcenila situaci a měla jsem pocit, že péči o své vlasy zvládnu sama, případně s nevěrou nejdál dojdu. Nikoliv. Nevěra kadeřnici se nevyplatí a teď už vím, že dlouhodobý vztah s tou nejlepší je důležitější než cokoliv jiného.

A co vy, jste věrná, víte, co od svojí kadeřnice čekat, a že si k ní sice můžete přijít s myšlenkou na totální odbarvení, ale ona vám dokáže vysvětlit, že to není vhodné ani pro váš vzhled, ani pro kvalitu vašich vlasů? Podle mého názoru kadeřnice, která neumí říci pravdu, je poměrně k ničemu. A je třeba vybrat si takovou, se kterou se klidně do hádky pustíte. Protože proč? Protože je to pro vaše dobro. Vaše a vaší hřívy, která vám poděkuje.