Blog: Na kterém místě pro sebe jste?

Víte, že pozitivní sobectví a schopnost říci ne vám rozjasní pleť a udělá vás celkově krásnější a spokojenější?

Je to tak, české ženy jsou stále vychovávány k tomu, aby pro ně na prvním místě byli rodiče, děti, manžel, pracovní postup, a tedy i výkon u počítače. A když se najde nějaká ta minutka, možná ony.

Jenže to není správný přístup. Pozitivně sebestředná, sobecká a vědomá si vlastní ceny byste měla být především. Myslíte si, že ostatním záleží na vašich pocitech, na tom, jak unavená se cítíte, že byste potřebovala vypnout? Vám pracovní nasazení a starost o zabezpečení všech okolo sebe způsobuje vrásky, jim radost ze života a vědomí, že na hodnou holku se můžete za všech okolností spolehnout.

Jenže je to jinak, sobectví a sebestřednost sice nejsou hezká slova, na druhou stranu záleží na tom, jak se na ně podíváte. Slova, která jsem uvedla výše, jsou spojena s negativními konotacemi, ale je to jen nastavení společnosti. Proč byste, stejně jako při pádu letadla, nemohla na první místo nastavit sebe a pak teprve všechny ostatní? Proč byste si s čistým svědomím nemohla koupit nový krém, dojít si na kosmetiku? I zde totiž platí, že jakmile je spokojená žena, jsou spokojeni všichni. Navíc vám se nebudou tvořit mračivky, nebudete trpět syndromem naštvaného obličeje, protože budete vědět, že se rozmazlujete a že na vás neleží tíha celého světa.

Anebo jinak. Platí, že když se nebudete hýčkat vy, nikdo jiný to za vás neudělá. A zase, to, že na sebe nemáte čas, nechodíte pravidelně na kosmetiku a nedovolíte si odpočívat, se vám propíše do obličeje mnohem rychleji, tedy v podobě vrásek, než ženám, které se umí hýčkat a sobectví pro ně není sprostým slovem.

Naučte se sebelásce i sobectví, a hlavně předejte tento způsob vnímání sebe samé všem, na kterých vám záleží. Sebeláska, to je, oč tu běží. Navíc to za vás nikdo neudělá. Dejte najevo svému okolí, že se milujete, a oni? Přijmou vás přesně takovou a budou se k vám chovat stejně. Kde začít? Třeba tím, že se objednáte na masáž do INSTITUTu Orlane a zjistíte, že takové služby, případně manikúra či pedikúra, fungují jako jedinečné posilovače sebevědomí. Navíc je snazší milovat sebe samu a lásku si dávat najevo drobnými službičkami než nevědět, jak to celé uchopit, a tápat.