Blog: Na dovolené se neodbývejte

Mám po dovolené a opět jsem se přesvědčila o tom, že oblíbenou kosmetiku je také občas potřeba vyvézt, a ne spoléhat na cestovní velikosti kosmetiky, kterou rádi nemáte. Co je totiž výsledkem? Unavený vzhled.

Je to tak, po delší době, způsobené covidem, jsem se dostala na prudké středomořské slunce. Ovšem stejně jako mnoho dalších slavnostních cestovatelek jsem udělala, pokolikáté už, obrovskou chybu. Nechala se v luxusní prodejně kosmetiky nalákat na cestovní velikost některých přípravků, aniž bych vzala v potaz, co moje pleť doopravdy potřebuje. Výsledek?

První den to na slunci a v polostínu ještě šlo. Protože jsem měla v pleti zásoby výživných a vyživujících látek z pravidelné celoroční péče. Ovšem druhý den ráno, po použití přípravku, který se sice vešel do cestovního kabinového zavazadla, ale to byla tak jediná jeho výhoda, jsem se zhrozila. Váčky pod očima, se kterými se statečně pere Antifatigue Mask, najednou byly tam, odkud se je snažím dlouhodobě vypudit. Taky jsem měla popraskané rty, vysušenou povadlou pleť. Ani jeden z mikro zázraků v mé toaletní taštičce zkrátka nezafungoval. Takže jsem týden přežívala nenalíčená, s napjatou, podrážděnou pokožkou a doslova a do písmene se těšila na to, až si doma dám sprchu a na obličej nanesu svoje přípravky, u nichž mám jistotu, že opravdu fungují.

Jakmile jsem se tedy ocitla zpět doma v koupelně, nanášela jsem si přesně jednotlivé přípravky pro péči o pleť tak, jak je doporučováno, a vysloveně jsem cítila, jak pleť žíznivě pije. Ověřila jsem si tedy zase, že se nevyplatí podléhat trendům – raději věnovat pár centimetrů v zavazadle tomu, co opravdu potřebuji ke štěstí. Tedy zdravou a mladistvě, odpočatě, chcete-li, vypadající pleť.

Nebudete mi věřit, s jakou rozkoší jsem si pleť vyčistila, nanesla oblíbené sérum, nechala vstřebat, nanesla denní krém a s úžasem vnímala, jak se mi pleť na obličeji vrací do původního stavu. A rychle. Jen díky značce Orlane. Když jsem si totiž tohle sdělovala s kamarádkou, přiznala se, že ona na týdenní dovolenou jezdí, byť jinak investuje do kvalitních značek, s jediným kelímkem krému, který si pořizuje v běžné drogerii. A po návratu si do kondice pleť na obličeji i dekolt dává několik dní.

Doporučuju proto i vám – když se vydáte k moři, nemyslete si, že potřebujete výhradně cestovní balení, potřebujete balení kvalitního přípravku. Přípravků, které vám budou pomáhat dostat se do kondice, vypadat odpočinutě, tak, aby vám lidé kolem vás po návratu záviděli jiskru a jas a neptali se soustrastně, jaký horor jste na dovolené zažila.

Protože pleť, a vlastně celý obličej, je vaší vizitkou a nevyplatí se jej odbývat. To se spíš vyplatí vzít si na cesty o jeden pár bot méně, případně nafukovací lehátko koupit na místě a netahat jej z domova a pak zase zpět. A na ušetřený prostor naskládat micelární vody, krémy, séra, které vám dlouhodobě pomáhají…

Uvidíte, že nejenže ve finále ušetříte, ale také se i vrátíte od moře či z hor dokonale odpočinutá, s pocitem odpočinku jedinečně vepsaným ve tváři.

Poslední detail: Neodbývejte se proto, že děti potřebují víc místa v kufru. Jedete na dovolenou také a čistě sobecky trvejte na tom, že chcete být i nadále krásnou ženou, takže bez svých dlouhodobých partnerů neodjedete. Uvidíte, že se pro ně místo najde.

Krásnou dovolenou s jiskrou ve tváři.

Foto: Pexels.com, Taryn Elliot