Blog: Minimalismus

Frčí nejen v módě, ale také v kosmetickém ošetření. Pokud nevíte, o čem je řeč, čtěte. Já to do nedávna taky nevěděla. A teď jsem moudřejší a krásnější.

Věci se nehromadí. To nás všechny naučila už Marie Kondo. Takže v duchu jejích pravidel jsme všechny vyházely polovinu šatníku – sakra, tu hedvábnou košili v divné limetkové barvě jsem si fakt měla nechat. Teď bych totiž byla in. Jenže je s podivem, že právě tento přístup k životu se vždy zastaví – na prahu koupelny.

Tam se v opulenci a ano, v kosmetickém chaosu nebo alespoň jeho vytváření, zvesela pokračuje. Proč potřebuju deset lesků na rty, pořízených v amoku a jako odměna za cokoliv, co se stejně nakonec nějak vyvrbilo, kolik tak make-upů z těch, které mám vystavené na poličce, opravdu unosím a je nezbytné mít deset hřebínků na obočí? Asi ne, že. Ale pohled na přeplněná místa v mé svatyni mě naplňují radostí.

Taky si můžu klidně rozebrat proč. V divokých devadesátkách jsem se poprvé setkala s vizážistkami s lodním kufrem plným kosmetiky, a tak nějak se od té doby na mě přilepil pocit, že jen kvantita je to, co potřebuju ke štěstí. Jak já toužila po svém kufru plném krásy…

Ovšem pro krásu to není nic ideálního.

Přípravků můžete mít mraky, když ale nevíte, jak s nimi nakládat, je to nejen vám, ale primárně vaší pleti – k ničemu. Pokud pokožku přehlcujete přípravky a používáte jich moc, což platí nejen pro dekorativní kosmetiku, ale také tu vyživující, koledujete si o problémy v podobě akné, časných vrásek, nedostatečně vyživené pleti a podobně.

Vyberte si tedy ne patnáct sér, ale ideálně jedno, které bude pracovat nejen s kvalitou pleti v přítomném okamžiku, ale také s pamětí buněk. Kromě toho – k séru vhodně zvolte denní i noční krém, určitě si připravte kvalitní make-up, který přesně splní vaše požadavky na krásu. A tak by se dalo pokračovat do nekonečna.

Ovšem linie, které používáte by měly být jednoduché, nebo se to vaší kráse opravdu líbit nebude. Bude podrážděná, loupat se, budou na ní šupinky… A to fakt nechcete.

Navíc – čím víc beauty přípravků máte, tím spíš neuhlídáte jejich data spotřeby. Což vede k dalším dermatologickým obtížím. Tedy mohlo by, kdybyste nebyla chytrá holka, a navíc superžena a nezvládla ohlídat úplně vše. Tedy i data 734 přípravků, které využíváte – nebo si myslíte, že aplikovat na svou pleť někdy budete.

S přibývajícím věkem – méně je více. Takže se rozmazlujte, ale představte si, že když si nekoupíte dvacet odstínů rtěnky, které fakt nevyužijete – zůstane vám poměrně hodně peněz na koupi kvalitního krému, který vás omladí.

Takže tím, že podlehnete minimalismu, vlastně šetříte rodinnou kasu. V dnešní době – stav ideál.