Blog: Městský vzhled

Šedivá a unavená. Jo, přesně takhle vypadá ten, kdo nepoužívá správné přípravky na pleť a žije ve velkoměstě. Odborníci se shodují na tom, že právě velkoměsto dává pleti pořádně zabrat. Co s tím?

Když jsem si připadala nedávno zeleně a staře, měla jsem chuť odstěhovat se na venkov, případně si připlatit za elixír mládí. Jenže ani jedno není možné, takže jsem se začala pídit po tom, proč já, pražská holka, vypadám, jak vypadám, a moje kamarádka, které je majitelkou statku v jižních Čechách, jen kvete. I když má práci hrozně těžkou a dělat bych ji nechtěla ani omylem. Vystavuje tvář vedru, mrazu, dešti… A je tak krásná, až se mi při setkání s ní chce plakat.

V čem to asi bude, pídila jsem se a zjistila, že ona na rozdíl ode mě pravidelně spí, užívá si hodně zábavy, není permanentně ve stresu a jede tak nějak na pohodu. Jí zdravěji a převážně to, co si vypěstuje, a je zamilovaná. Do své práce, do partnera, do každého malého okamžiku, který právě prožívá. Já se během něj hroutím, co bude, až ta nádhera skončí, zdravě nejím ani náhodou a po pravdě tuhle nekázeň luxusní krémy nedoženou. Tedy jak kdy a jak které. Skvěle mi funguje SOS DOUBLE od Orlane a pár dalších jejich vychytávek, jak ale kdysi řekl klasik, krása je stavem mysli, ne tím, co na sebe nenesete.

Takže by to chtělo změnu. Hodně spát, zdravě jíst a jako podpůrnou léčbu si dopřát to nejlepší ze skvělých produktů Orlane. A to pravidelně, ne si jen jednou říci, že se na odličování a další procesy vykašlu, a jindy je zkrátit o deset minut. Vždyť i péče o mně samotnou by mě měla těšit a nabíjet pozitivní energií, dodat jiskru v oku.

Kašlu na stres, naordinuju si elixír mládí v podobě řady B21 a budu si život užívat. Nikoho nezabije, když dodám podklady k jednání o tři minuty později, mě to ale zbaví hned několika vrásek, které se díky nadhledu nebudou mít šanci utvořit tam, kde by jinak vyrostly okamžitě.

Zkrátka si budu i ve městě stárnout vesnickým tempem. Užívat si budu všech malých radostí a Orlane, ten bude patřit mezi ně. Proč bych třeba měla, místo péče o sebe samu, sledovat politický vývoj? Není namístě nasadit si, jak nám tvrdí v letadle letušky, záchrannou masku jako první a pak až se věnovat ostatním? A moje záchranná maska je, že se chci cítit skvěle. Každodenně bez ohledu na to, kde žiju, bez ohledu na politické divadlo i příslušnost.

Dělejte to stejně, užívejte si a nezapomeňte, že jaké si to uděláte, takové to budete mít. To, že budete vystresovaná a s pletí samá vráska, nikdo neocení, naopak budete k politování. A to já rozhodně nechci.

Přeji vám také správné rozhodnutí. A mimochodem, kamarádce se směju, že vypadá jako pravá jihočeská selka. Krev a mléko, zdraví a štěstí. Přesně o tohle se začínám snažit také. Přidejte se a dejte vědět, jak se vám daří.

Foto: pexels.com, viki kirillo