Blog: Máte na sebe čas?

Odborníci se stále častěji shodují, že pořídit si můžete sebedražší krém, když jej ale budete nanášet rychle a ve stresu, rozhodně se to na vaší pokožce neprojeví.

Pravda je totiž taková, že vaše pokožka si žádá své, a pokud jí nevěnujete dostatek pozornosti, uvadá. Jestliže tedy ráno vstáváte za tmy, jednou rukou chystáte svačiny, druhou si nanášíte krém na obličej a u toho se snažíte vysvětlit psovi, že ven se ještě nejde, nebude účinek krému valný. Protože, ruku na srdce, v okamžiku, kdy si nanášíte krém či podkladovou bázi na jedné straně obličeje, na druhé už pomalu beauty blenderem nanášíte make-up. Případně bb krém. Jenže četla jste si někdy doporučené informace k nanášení krému a všech pro pleť nezbytných přípravků? Já dlouho ne, a nedávno jsem s tím začala. A nestačila se divit. Tak třeba – pokud si tvář očistíte micelární vodou, je dobré nechat jí deset minut na to, aby pokožka mohla nasát všechny nezbytné látky. Denní krém potřebuje pro totéž pět až deset minut, oční sérum taktéž.

Jenže já pořád nevím, co s tím. Kdybych deset minut čekala tu, deset minut onde, nejspíš bych musela vstávat ve čtyři ráno, abych vše stihla. Na druhou stranu je fakt, že se tomu času stejně blížím, tak proč si pár minut nepřidat s pocitem, že pro svou pleť dělám to nejlepší?

Postup by mohl být následující: Pleť si očistím, odběhnu udělat svačiny. Pak nanesu potřebná séra, můžu je zabalit. V dalším kroku, po nanesení krému, oběhnu se psem jeho oblíbenou trasu, a pak už se mohou nalíčit. S vědomím, že jsem pro svou pleť udělala to nejlepší, že všechny přípravky měly dostatek času se vstřebat a že účinné látky skončily tam, kde mají. Tedy v epidermis.

Nemá cenu investovat do přípravků, které nemají šanci rozzářit a vyživit mou či vaši pleť. To chápu, že jsou vyhozené peníze. Takže to zkuste jako já. Naplánovat si denní stereotypy tak, aby vám zbylo dost času na péči o sebe sama. A kdybyste si nevěděla rady, v ORLANE INSTITUTu vám rádi poradí, jaký prostor na zvýšení účinnosti, které přípravky potřebují.

Být krásná je magie a záležitost pravidelnosti. Když si rutinu jednou upravíte tak, jak je zapotřebí, zjistíte, že výsledky jsou na vaší pleti znát po pár dnech. Jinak se budete, stejně jako donedávna já, zlobit, že věci nefungují tak, jak mají.

Ony by i fungovaly, je ale třeba jim dát prostor.

Mimochodem, s maskou na obličeji jsem už i venčila psy. A nic se nestalo, naši obranáři mi neřekli, že by se za mne styděli, naopak, potkala jsem paní sousedku s její čivavou Honzíkem – a už si šetří čas stejně jako já. Což znamená jediné. S maskou Orlane na obličeji, budu nejspíš trendsetter. Tak mě následujte, fakt to má smysl.

Krásné dny bez vrásek!