Blog: Líčíte se? Já za (téměř) všech okolností

Je totiž pravdou, že jsem dospěla do věku, kdy je třeba nanést korektor a make-up i v případě, že se chystám vynést odpadkový koš. Jsem totiž soudná a nechci vyděsit mladé sportovce, kteří nám běhají kolem plotu.

S trochou nadsázky je možné postavit to tak, že nejsem oprávněna k tomu kazit komukoli den. A ani by mi to nedělalo radost. Takže se líčím. Nejen pro sebe, abych se cítila dobře, ale také pro všechny, které během dne potkám. Za jakékoli situace. Pravda, jedna výjimka existuje: Když kolem půlnoci vybíhám se psem na pravidelné kolečko před spaním, nalíčená už nejsem. Ale zase predikuju, že pokud někoho potkám, bude rozespalý a venčit, tudíž mít oči sklopené k psovi, případně budu míjet opilce, kterému bude zcela jedno, že nejsem nalíčená. Rozhodně nepotkám nikoho, kdo by mě zval na rande.

Čím starší jsem, tím méně dekorativní kosmetiky používám a spoléhám se jen na kousky, které opravdu umí, co slibují. Postupně jsem vyzkoušela celé portfolio značky Orlane a s ní konečně našla, co potřebuju ke štěstí. Abych nanášením nové tváře netrávila hodiny.

Takže, pokud si chcete nově vytvořit taštičku se smysluplnou dekorativní kosmetikou, sáhněte po bronzujícím kompaktním pudru, který pleť zmatňuje, zjemňuje a chrání proti dehydrataci.

Neobejdu se také bez pečujícího lesku na rty, odstín Pink. Nejen proto, že jen růžová to může být, což je v mém případě nejspíš diagnóza, ale i proto, že rty jsou s ním sametově hebké, zářivé a díky vysokému lesku působí plnějším dojmem. Rty dostávají potřebnou hydrataci, lesk je napravuje a vyživuje. Je obohacen o kyselinu hyaluronovou, vitaminy A a E a olej z rýžových otrub. Nejmodernější hi-tech aplikátor zaručuje přesné odměření toho správného množství lesku. Což zní skvěle, mimo jiné totiž miluju vědecké definice krásy. Uklidňují mě.

Pak už stačí jen vyživující prodlužující řasenka – a je vymalováno. Doslova a do písmene. Během tří minut jsem tak krásná, že se nestačím divit. A už mám i naplánováno, až mě tedy někdo složí kompliment, jak mu odpovím. Dáš dialog bude vypadat asi takto:

„Moc ti to sluší.“

„Díky, nosím Orlane.“

Opravdu nemusíte využívat celý arzenál zbraní, stačí sáhnout po těch, které mají smysl. A jak prohlásila Julia Roberts – s přibývajícím věkem je třeba ubírat na líčení. Aby svět byl v rovnováze a vy stále krásná. S ohledem na to, jak Julia skvěle vypadá, snažím se dodržovat její pravidlo beauty rovnováhy – a zatím funguje.

Mrkněte do e-shopu Orlane a vyberte si dekorativní kosmetiku už teď. Bude vám slušet!