Blog: Léto mě naučilo šetřit

Je pravda, že jsem si dekorativní kosmetiku v posledních pár letech postupně ubírala, ale až letošní léto mi ukázalo, že skutečný minimalismus je parádní. A že musím na spotřebě dekorativní kosmetiky ještě ubrat.

Ne, nebavím se o tom, že bych se přestala líčit, jako spíš o tom, že místo na kvantitu je dobré sázet na kvalitu. Má to několik benefitů. Když jedete na chalupu, netáhnete s sebou kosmetický kufřík, který má k dispozici vizážistka hollywoodského velkofilmu, dokonce ani nepotřebujete sluhu, který by vám podobné zavazadlo nosil. Také nemusíte neustále hlídat datum spotřeby a v neposlední řadě se určitě nezabývám tím, že bych na sebe patlala všechny přípravky, které doporučuje tu Julia Roberts, tu Rihanna.

Jedu si svůj vlastní styl a letos v létě jsem zjistila, že ubírám na váze přípravků. Z make-upu přecházím na BB krémy, jakmile totiž máte skvělou pleť, dokonale stačí.

Taky jsem ubrala na stínech. Oční víčko nemusí házet patnáct odstínů, stačí vědět, jak pracovat s jedním. A tak. Bych řekla.

Shrnuto, podtrženo – umění líčení není v kvantitě, ale kvalitě. Za mě tedy doporučuji především dokonalou péči o pleť, na té bych tedy nešetřila, protože právě pleť vám nic nedaruje.

Doporučuju kvalitní péči, a pak si už můžete vybrat nejjednodušší nude look, který vám ráno zabere pár minut, vše, co k němu potřebujete, se vejde do cestovní taštičky. Ale základem je péče.

V INSTITUTU ORLANE se přesně postarají o to, aby vaše pleť byla zdravá a vyživená. Kromě toho je ale na místě upravit jídelníček, například vynechat cukry, jejichž konzumace vám přidává roky.

Taky trochu cvičit, nekouřit, ale to už nejsme u kosmetiky. Důležité je vědět, že dekorativní kosmetika nemá zakrývat nedostatky, ale zdůrazňovat přednosti. Tedy to, co je na vaší tváři nejkrásnější. Lícní kosti? Chce to tvářenku. Pro krásné oči si pořiďte řasenku, v případě, že máte dokonalou pokožku, neskrývejte ji pod nánosy make-upu. Stačí lehoučký fluid a máte – vystaráno.

PS: Nedejte na to, co na své sítě postují nejrůznější influencerky. Jedinou dokonalou ženu, která retuše opravdu snad ani nepotřebuje a kterou znám, je Eva Perkausová. Vypadá skvěle za všech okolností, a není to náhoda, že je návštěvnicí INSTITUTU. Jestli tedy chcete vypadat skvěle a máte pochyby, ona je důkazem, že v INSTITUTU ORLANE pracují samé odbornice.

PPS: To, že se svět zbláznil a na ženy je vyvíjen permanentní tlak, aby vypadaly skvěle vždy a za všech okolností, je jistě chvályhodné. Chvályhodnější než doba středověku, kdy se lidé myli jednou za rok a měli umouněné tváře. Jenže čeho je moc, toho je příliš. Třeba při běhání se zásadně nelíčím, i když kamarádka to odsuzuje. Že prý jsem rudá v obličeji… Ráda budu. Masku si nasadím později. Stejně tak jsem na školní sešlosti u příležitosti pečení buřtů v přírodě byla jediná bez make-upu. Jen s řasenkou. Dobrá zpráva je, že to nikdo nepoznal, naopak jsem vyslechla dost poklon, že vypadám skvěle. Jenže, to není práce dekorativky. To je zdravý životní styl, péče INSTITUTU ORLANE a v neposlední řadě životní rozpoložení. Kdybych vrásky řešila, jistě by mě trápily. Nevnímám je, neexistují.

Foto: Pexels.com, Cottonbro