Blog: Letní obličej můžete mít i dnes

Dlouho jsem hledala, až jsem našla. Přípravek, díky kterému budu vypadat jako políbená sluncem – celoročně.

Určitě to máte za sebou také. Experimenty s rozjasňovači, bronzery tekutými, nanášenými houbičkou, já dokonce největší úlet s tekutým zlatem ve spreji, které mi mělo dodat zdravý jas do obličeje – a místo toho jsem vypadala, jako bych právě prodělala těžkou žloutenku. Dlouho jsem si hrála s přípravky, které by i během podzimních a zimních měsíců dodaly pleti jiskru. Nádech slunečních paprsků. Rozhodně si nemyslím, že bych měla, jako některé ženy, dohánět nedostatek slunce v přírodě nadbytečným pobytem v soláriu. Sice bych chvíli vypadala opáleně, ale vrásek tímto typem slunění bych se už asi nikdy nezbavila. S ohledem na to, že si navíc zesvětluji vlasy, vypadala bych velice brzo jako svoje vlastní indiánská babička, tedy kdybych nějakou měla. Ale alespoň bych si při pohledu do zrcadla mohla představit, jak by to asi vypadalo…

Ale zpět k meritu věci. Potřebuju vypadat zdravě. Co s tím? Rada jediná. Tuhý bronzer od Orlane. Multifunkční líčidlo, které pomáhá přesně tam, kde má. Takže: Dodává pleti jemné odlesky, skvěle funguje v okamžiku, kdy jím poklepete na část pokožky nad rty. Ty se díky pigmentům v něm obsaženém zvětší, vypadají smyslněji, vy mladší. Nebo. Funguje skvěle jako jemná báze pod make-up. A i tu je věda najít takovou, aby vyhovovala. Tenhle přípravek nejen rozjasňuje, ale také vyživuje a skvěle rozjasní dekolt, delikátní jas ve výstřihu je přesně tím, co dáma ještě může předvést, aby přitom nevypadala ordinérně, jen zdravě.

Textura je fajn, skvěle mi voní, a navíc, celý přípravek je bez parabenů, takže zdravý a nezatěžuje pokožku. S klidným svědomím jej nechám na toaletním stolku, a i když mi na něj chodí dcery, v zásadě mi to nevadí, protože je zdraví prospěšný a pokožku ani starší, ani dětskou nijak neničí. Naopak.

Miluji jej nanesený také nad a přímo pod oblouk obočí, rozjasňuje pohled. Kamarádka, které jsem jej doporučila, si jej aplikovala ve svůj svatební den na hřbety rukou, aby ruce byly pro fotografa a zaznamenání nasazování svatebního prstenu krásnější. A byly.

S každým rokem, který mi přibývá na čáře života, mám raději jednoduchost, přímost, a hlavně – nesnáším přeplněný toaletní stolek, taštičku. Nepotřebuju padesát přípravků na to, abych byla teoreticky krásná, chci tři, díky kterým tomu tak doopravdy bude. Navíc platí pravidlo, že čím méně přípravků potřebujete, tím přirozeněji vypadáte, a tím méně času ráno líčením strávíte. Já díky tuhému bronzeru zlomila pravidlo sedmi minut potřebných pro make-up. A mám z toho velkou radost. Protože můžu o patnáct minut víc času věnovat dětem, psovi, práci, četbě, přípravě svačin… Mimochodem: Zajímavou statistiku jsem nedávno četla. Dívky od patnácti do třiceti let se líčí průměrně až půl hodiny denně. Pak začnou ubírat. Na čase i přípravcích. Něco na ní bude. I já totiž eliminuji nepotřebné a získávám spoustu volného času. Když totiž ušetříte 15 minut denně, je to 105 minut týdně, 420 minut měsíčně, a tedy celkem tři a půl dne v roce. Což je krátká dovolená. Třeba. Jak se svými volnými dny naložíte vy? Určitě je věnujete čemukoli jinak prospěšnému, že. A přesto s pocitem, že jste opravdu krásná. K tomu vám dopomáhej Highlighter Stick od Orlane. Stejně jako mně.