Blog: Letní líčení

Konečně je tady: Doba téměř bezrespirátorová a také léto. Skvělá kombinace pro vynesení toho nejlepšího make-upu.

 Otázkou ovšem je, co to takový ideální letní make-up je. Pro někoho nahá tvář, pro jiného párty linky, které značí nespoutanou svobodu. Pro mě například je to přiznání pih od slunce, které jinak celoročně poctivě zakrývám.

Jasné je, že se před líčením nejprve mrknu na letní trendy – abych zjistila, co se nosí. A moje radost z rozvolnění opatření vezme zasvé hned v okamžiku, kdy zjistím, že se stále tvář definuje rozjasňovači, měla by svítit sluncem a v neposlední řadě se hodí klidně třpytky všude, kam uznáte za vhodné je nanést.

Jistě, používám bronzer, jako téměř padesátnici je mi ale jasné, že méně – je opravdu někdy méně a svítit jako lucernička bych opravdu neměla. Vezmu tedy na milost alespoň trend vyčesaného obočí, o které jsem se pečlivě starala i v době rouškové. Bylo totiž jednou z mála oblastí, která mi byla při nošení roušky vidět. Takže vyčesávat, dobarvovat, zahušťovat.

Mám radost z toho, že vizážisté konečně pochopili, že není třeba mít za všech okolností dokonale nanesené oční stíny. Vždyť když jste u vody, stejně vám v takové podobě dlouho nevydrží. Zajímavé je, že teď se objevil styl líčení, který nosím už dvacet let. Zkrátka si nanesete linku, rozmažete ji do ztracena – a je vymalováno. Stačí vatová tyčinka, případně malíček příslušné ruky a efekt je dokonalý.

Možná jsem si tento styl aplikace očních linek měla nechat patentovat, když se tak dnes líčí celý svět, nejen já na zábavu do Nižbora, případně na výlet na kole.

Také si konečně začnu užívat lesky na rty. Kromě saténových rtěnek samozřejmě, které nejsou ani moc lesklé, ani zcela matné. V těch totiž vypadám jako zombie královna, takže jsem je na milost ještě nevzala.

Další zajímavostí je, že u vody, respektive kdykoli v létě, vám stačí péče, bronzer, růžová tvářenka, kterou můžete použít i místo stínů, jako tečka na konec také řasenka. Váš dokonalý letní look by měl být opravdu takto jednoduchý. A po otestování mohu dodat, že zabere cca 3 minuty.

O prázdninách totiž není čas ztrácet čas. V koupelně nebo u toaletního stolku především.

Přeji krásné léto a mám pro vás perfektní tip: Sbalte si s sebou na cesty kamkoli přípravky Orlane. A když je zapomenete, nezoufejte… Seženete je už také na letišti Václava Havla, v síti prodejen Aelia Duty Free Shop, případně ve vybraných provozovnách sítě lékáren Lemon.

PS: Ve finále, líčení si zvolte takové, které se líbí vám, ne podle diktátu trendů. Pravidlo, že spokojená žena rovná se šťastná a krásná žena, totiž stále platí. Respektive – v dnešní době platí dvojnásob.