Blog: Letní drápky

Třebaže bych v zimě polevila, v létě budu mít krásné drápky. Protože k letním šatům jsou zkrátka nezbytným doplňkem.

I kdyby mělo jít jen o proces lakování nehtů, stejně bych si tento rituál dopřála. Jde tu ale o mnohem víc. Hodinka, kterou se mi podaří vyšetřit během dne, je totiž přesně tím, co potřebuju k relaxaci. Navíc se na svou manikérku i pedikérku vždy těším a za všech okolností je to pro mě chvilka, během které vypnu, odpočinu si, a navíc po péči odbornic odcházím zkrátka naladěná úplně jinak.

Manikúra i pedikúra by se ale neměly provádět jen tak, halabala, je potřeba, abyste si, stejně jako já, našli někoho, komu důvěřujete a víte, že je odborníkem a zcela precizně upraví nehty podle vašich požadavků. Takových, kdy vaše ruce budou dokonalou korunou vaší krásy, a stejně tak i nohy.

Jenže ani jedna z procedur není primárně jen o nanesení laku, to už je jen třešnička na dortu, která vám zlepší den a ukáže světu, jak moc na sebe dbáte. Primární je péče, tedy ošetření, výživa a zkrácení drápků. Ideální je, pokud se dostanete do ruky manikérky či pedikérky, která dokáže rozproudit lymfu ve vašem těle jemnou masáží. A i taková masáž má vliv na to, jak ve finále vypadáte.

Nohy to mají ještě těžší. Nosí nás celý život, je tedy třeba starat se o to, aby byly čas od času odměněny za to, že jsou nuceny trávit celý den v botách, jež nejsou úplně zdravotní. Puchýřky, otlaky, rozpraskané paty – ani jedno z výše uvedeného není vaší skvělou vizitkou, a proto je třeba pravidelně náznaky diskomfortu odstraňovat. Tyto následky totiž mohou být i zdravotní komplikací, která by nás mohla v budoucnu pořádně potrápit, a už nyní možná signalizují náznak zdravotních problémů.

Až budete plánovat některou z popsaných procedur, myslete také na to, jestli před sebou nemáte nějakou akci, pro kterou by se přesně hodil určitý druh manikúry, případě také barevnost nehtů na nohou. Je totiž fajn, když máte drápky připravené s několika denním předstihem, vypadají pak více přirozeně, než když s čerstvou manikúrou vyrážíte přímo na akci.

Samostatnou disciplínou je svatební mani-pedi. O té si však povíme až jindy. Hlavní sdělení tohoto článku je, že manikúra i pedikúra jsou vizitkou každé ženy, která se o sebe stará a chce, aby to bylo vidět.

Pokud se o sebe pečlivě staráte (a to je zřejmé, když jste na stránkách INSTITUTu Orlane), tak je jasné, že víte, jaké barvy vám dělají radost, že k letní opálené pokožce se hodí neonově zářivé barvy a že si můžete dopřát bílé nehty, i když se vám ta barva jinak nijak extrémně nelíbí.

Experimentujte, pečujte o sebe, hýčkejte se každým dnem a tahem štětce. Léto přeje připraveným a právě nehty, ruce i chodidla si vaši pozornost zaslouží.

V INSTITUTu Orlane jsou expertky na krásu připraveny zpříjemnit vám den. Udělejte si ho hezký – jediným tahem štětečku.

Foto: pexels.com, energepiccom