Blog: Kruhy pod očima

Moje babička říkala, že má takové kruhy pod očima, že by na nich mohla cvičit. A od doby, co mi bylo tak devatenáct let, začala zmiňovat, že jsme si velmi podobné…

Pravdou je, že opravdu jsme. Kromě mnoha dalších záležitostí jsem zdědila také její kruhy pod očima. Jenže já cvičit nehodlám, takže mi nezbývá než s nimi zatočit.

Je to tak. Kruhy pod očima se mi objevily ve tváři těsně před maturitou. Tedy ne že bych se jim tehdy nějak věnovala, spíš jsem je přičítala stresu spojenému s učením na zkoušku života. Ale nebylo to tak, to se jen genetika hlásila o svá práva. Na tváři zůstaly i během dalších studií a na dramatičnosti získaly během doby, kdy jsem na svět přiváděla jedno dítě za druhým. V okamžiku, kdy je jedna z mých dcer začala malovat i do obrázků, takže jsem nepoznala, zda se pokusila vytvořit pandu nebo něco jiného, došlo mi, že nechci, aby mým signifikantním znamením byly právě ony. A rozhodla jsem se s nimi řádně zatočit. Pěkně od základu.

Změnila jsem jídelníček, začala cvičit, přeskládala si pitný režim a přizvala do svého života kolagen. A nic. Genetická výbava naší rodiny je opravdu rezistentní vůči všem zásahům zvenčí.

Téměř jsem se chystala rezignovat, když jsem objevila dokonalý přípravek, který mě zachránil. Antirides Extreme Oční krém od Orlane. Nevím, jak se to podařilo, ale to, co mě postupně budilo ze spaní, kvůli čemu si dcery odnášely poznámky z hodiny výtvarky, protože ke Dni matek se zkrátka pandy nemalují – to najednou zmizelo. Navíc jsem objevila produkt dva v jednom, alespoň na mě tak funguje. Primárně je tento přípravek určený pro péči o oční okolí, když chcete předejít vzniku vrásek, u mě ale naštěstí zafungoval i jako zmizík, rozjasňovač a odstraňovač. Díky němu je moje pleť v partii očí vypnutá a rozjasněná. A netrvalo to ani tak dlouho – stačil týden, abych zvítězila nad přírodou.

A pozor, i kritická puberta, se kterou obývám společnou domácnost, si všimla toho, že není vše tak, jak bývalo, že je něco jinak. Vysvětlila jsem tedy své dceři, jak jsem na sobě zapracovala, a dostalo se mi pochvaly! A zároveň ujištění, že je celá já, takže aby se za pár let u maturity nesoustředila na to, jak vypadá, ale na otázky zkoušejícími jí kladené, bude si očním krémem mazat rovnou celý obličej. Navíc to musí udělat i proto, že když sdílí selfíčka, reelsy, Snapchaty a další vymoženosti dnešní doby, chce, aby jí to ve společnosti kamarádů slušelo.

Já mám sice o tom, jak vypadá společnost, jiné představy, správně jsem ale pochopila varování, že když nebudu Antirides Extreme Oční krém nakupovat v dostatečném množství, skončím brzo zase jako panda. Navíc s vráskama.

Vracet se k něčemu, co jsem s radostí odložila, se mi moc nechce, takže jdu pro sebe, teenagera, a nakonec i další členy rodiny, vytvořit zásadní objednávku. Rozhodla jsem se totiž ke stáří protančit v mladistvém stylu. Bez vrásek i kruhů pod očima, které přidávají roky. Zkusíte to také tak?

Foto: Pexels.com, Ali Pazani