Blog: Krk (ne)prozradí váš věk

Nejen ruce, ale také krk bývá opomíjenou partií těla, která velice snadno prozradí váš věk. Pokud se tedy pečlivě staráte o svůj obličej, měla byste se důkladně věnovat i péči o krk.

Faktem je, že mnoho žen má pocit, že péče o pleť začíná na čele a končí na bradě. Tak tomu ale není. Je to totiž diskriminace dalších partií, které si pak umanou jediné: prozradit váš skutečný věk. Pravdou totiž je, že do krémů na obličej investujete nemalé peníze, bojujete s každou vráskou, snažíte se vzepřít gravitaci a výsledek? Pleť na obličeji máte vypjatou jako dvacítka, možná třicítka, a krk s dekoltem? Ty do světa hrdě hlásí, kolik vám skutečně je let, a nezřídka ještě přidají několik vizuálních roků navíc. Takže pokud nechcete vypadat jako želva Morlor z Nekonečného příběhu, pak byste měla věnovat čas a péči nejen partiím, které vidíte na první dobrou, ale také těm, které mnohdy schováváte pod rolákem svetru, stojáčkem halenky, ale i proto si právě tyto oblasti zaslouží větší péči, než je běžné. Jsou totiž vystaveny nejen času, ale i mechanickému opotřebení – což společně vede k jedinému. Vzniku a rozvoji vrásek.

Jaká jsou zásadní pravidla, která byste měla pro perfektní péči používat?

  1. Nikdy nevynechávejte při peelingu oblast krku a dekoltu, jen volte jiné přípravky než na obličej.
  2. Krémy a přípravky pro výživu daných oblastí taktéž existují, například v řadách Orlane jich najdete celou řadu. Nechte si poradit.
  3. Naučte se správnému posezu u počítače. Když sedíte s hlavou vystrčenou směrem ke klávesnici a monitoru, tak jakmile hlavu vrátíte do původní správné pozice, začnou se vám na krku tvořit co? Vrásky z povislé kůže.
  4. Obličejová jóga má některé cviky, které zabrousí i do této oblasti. Zvedejte, prodýchávejte, oživujte. Díky tomu bude vaše tak nenápadná část těla vypadat skvěle.
  5. Stejně jako si odličujete obličej, zbavte nečistot také krk a dekolt. Během dne se na něm usadí spousta nečistot a je třeba věnovat jim důsledně pozornost.
  6. Pleť krku a dekoltu je velmi jemná, používejte na ni opalovací krémy s vyšším ochranným faktorem a chraňte se před sluncem. Navíc se vám nebudou v dekoltu tvořit pigmentové skvrny, které taktéž nejsou ideální variantou pro situace, kdy vážně nechcete prozradit svůj věk.
  7. Jestliže je opravdu velké vedro a nejen vaše tvář, ale i dekolt a krk vypadají unaveně, zkuste použít ledovou vodu pro osvěžení, případně kostky ledu.
  8. Pro tyto partie také pomáhá střídání teploty vody při sprchování, ve spektru od té přijatelné po absolutně ledovou.
  9. Nejen proto, že jste hrdá žena, ale i s myšlenkou na dokonalý krk choďte vždy s hlavou vztyčenou. Nenechte podbradek cloumat vaší siluetou a nezdůrazňujte vadným držením těla, co má zůstat skryto.
  10. Choďte pravidelně na masáž nejen obličeje, ale také dekoltu. Výsledkem bude mladistvý vzhled všech partií, které by mohly prozradit, že maturitní vysvědčení máte v kapse už dávno.

Foto: pexels.com, ali pazani