Blog: Klíč k mládí

Je načase najít jej. Tedy takovou kombinaci výživy vnější, vnitřní a životního stylu, ze které vyjde jediné. Dokonalý vzhled za všech okolností.

Pravdou totiž je, že když se předávkujete čímkoliv, není to ku prospěchu věci. Naopak. Jakmile mažete moc, děláte pokožce stejnou službu, jako když na sebe kašlete a mažete málo. Pleť si s množstvím látek, které jsou obsažené v krémech, neumí poradit a může se na ní tvořit akné a další nepříjemnosti, ze kterých radost nemá nikdy žádná žena.

Stejně tak je nezbytné myslet na to, co jíte a v jaké kvalitě. Zda do svého jídelníčku zařazujete pokrmy plné toxinů, nebo zda jíte zdravě. Protože i to, co konzumujete, se nakonec objeví a propíše do kvality vaší pleti. Tedy pro příklad. Pokud jíte hodně sladkého, vaše pleť bude vypadat unaveně, zašedle a bez lesku, budete se svému okolí zdát o pár let starší. To samé platí také v případě, když popíjíte hodně sladkých džusů a limonád. Případně vína, v němž je také cukrů nadbytek…

Hlídejte si tedy přesně stravu i péči, kterou používáte, ale hlavně: mějte se ráda, ráda se smějte a najděte si ve svém životě něco krásného. Něco, kvůli čemu se vám bude chtít vylézat ráno z postele, o čem se vám bude zdát, v čem se vám bude dařit. A nemusí jít zrovna o partnerskou lásku, ale také třeba o to, že najdete zaměstnání, které milujete, případně objevíte koníčka, o kterém se vám dosud nesnilo. Jak totiž tvrdí klasik, život prožívaný v radosti do obličeje vrásky sice vryje, ale v menším množství, než kdybyste se jím protrápila.

Ve finále pak myslete na čistotu. Jak tvrdily naše babičky, je to půl zdraví, a v péči o pleť to platí víc než kdykoliv jindy. Jakmile se totiž péči nevěnujete a necháváte na pleti ulpívat nečistoty z ovzduší, je jasné, že se vám nebude dařit udržet ji v perfektním stavu. Naopak na ní budou vznikat zánětlivé body, se kterými se opravdu nebudete nejen chtít chlubit, ale ani vyrazit na večírek či do divadla.

V péči o krásu platí, že ji najdete výhradně v rovnováze. Dávejte na své tělo i do něj to nejlepší a vyhnete se problémům, které by vám radosti moc nepřinesly. A když už nebudete vědět, jak si vše zapamatovat, zkuste si neustále dokola opakovat mantru:

Pro krásnou pleť toho není třeba moc dělat. Jen se:

  • o ni zdravě starat,
  • zdravě se stravovat,
  • přípravky aplikovat s mírou,
  • mít radost ze života.

A kdybyste si nevěděla rady, přípravky Orlane jsou přesně tím, co vám pomůže na cestě za krásou. Stejně jako odbornice z Institutu.

Těšíme se na vaši návštěvu.