Blog: Kdo nemá špachtličku, jako by nebyl

Tedy týká se to především krémů, ale i vás, pokud sledujete všechny „must have“ sezony. Měla byste si ji pořídit. Třeba proto, že na šatech zase tak moc nezáleží, každému sluší něco jiného. Ovšem zdravá pleť, ta je nezbytná pro všechny.

Pamatuju si, jak před lety, když mi maminka na tváře nanášela krémy, vždy poctivě prstem sáhla do kelímku s voňavým produktem. Dovezeným ze socialistického zahraničí. A mazala. Pak opětovně sáhla do kelímku, pak nanesla krém na další ze svých dcer. A prstíkem se stále vracela do kelímku. A já své děti mazala stejně. Hodně. Bez vědomí, že bych měla hlídat množství krému naneseného na jejich či moje tváře. Nejsem popírač minulosti, takže: Fajn rituál to byl, ale jen do doby, než jsem objevila kouzlo špachtličky. Trpím totiž obsedantně kompulzivní poruchou a úzkostlivě hlídám data spotřeby nejen na potravinách, ale také na kosmetických produktech. A u krémů si, s ohledem na to, jak často jsou otevírány, a že právě jedno jediné sáhnutí do kelímku může být spouštěčem tvorby bakterií v něm, dokonce dobu, kdy mi mohou na tvář, zkracuji. Chyba. Kdybych měla špachtličku už před lety, nemusela jsem vyhodit „statisíce“ v podobě zpola vypotřebovaných krémů, které se mi na pohled nezdály, protože byly – takové osahané. Aneb za hloupost se platí.

Když se mi poprvé dostal do ruky Créme Royal od značky Orlane, byla jsem nadšená. Nejen z toho, že krásně voněl, sjednocoval barvu tvářičky, dezinfikoval, stahoval póry, jemně zatočil s vráskami, hydratoval a jednoduše řečeno makal na tom, abych byla krásná neustále a intenzivně. Také se mi spolu s ním dostala do ruky špachtlička. Ano. Ta věcička na nanášení krému. Kromě toho, že se díky ní bakterie z rukou do kelímku nedostanou, také se díky ní velice snadno odměří správné množství přípravku. Všechny ženy obecně dávkování totiž přehánějí. Mají pak větší spotřebu všech typů mazání, ale pleti to nijak neprospívá. Já byla poučena a přesně si špachtličkou odměřím množství krému, který moje pleť potřebuje, využije, zpracuje. Víc nic. Takže šetřím, krém neničím reklamním ponořením prstu do kelímku. Ha, vidíte, a jsme u toho – nevěřte všemu, co vidíte v reklamě, protože to nefunguje. Možná je takové zalovení v kelímku fotogenické, rozhodně ale není zdravé. Pro vás, vaši pleť a v neposlední řadě ani pro váš kelímek plný zázraků.

Jistě, taky jsem už, i s ohledem na výše uvedená zjištění, zjistila, že špachtličky (miluju zvukomalebnost toho slova) jsou v prodeji také ke krémům, které je nemají přibalené. Jakože samostatně. Já to tak ale nechci. Pokud mám kombinaci kelímek plus špachtlička, nemusím hledat náhradní řešení a na toaletním stolku taková kombinace vypadá: luxusně. A malý luxus si zaslouží každá z nás, co myslíte?

Mimochodem, stejně skvělé jako špachtličky jsou pumpičky. I ony mají pro uchování krému, tělového mléka a dalších produktů svůj smysl, na ně si ale posvítíme příště. Teď se běžte kochat svými šperky na toaletním stolku. Nejen ony, ale především vaše pokožka bude při správné péči zářit.

A na závěr si to zvolání neodpustím: Špachtličkám zdar.

Náš tip: Vyzkoušejte krém B21 Renaissance – se špachtličkou. Uvidíte, že v detailu je rozdíl!