Blog: Kdo mi to tu vyrábí akné?

Nesvádějte vzhled své pleti hned na přípravky, které používáte. Spíš se zamyslete nad tím, jak je používáte. V tom je totiž nejčastěji zakopaný pes.

Necítíte se po nanesení jakéhokoli přípravku na pleť komfortně? Pak věřte tomu, že stejný pocit má i vaše epidermis. Jakmile si neladí s přípravkem, bude se bránit. A její jedinou obranou je útok. V podobě akné a dalších nerovností a problematických místeček, která vás mohou vytáčet k nepříčetnosti.

Nevíte, o čem mluvím? Tady je příklad. Moje babička kdysi nedala dopustit na jeden modrý krém. A v době, kdy jsem byla teenager, s problémy nejen s pletí, ale také se světonázorem, mě nutila patlat si jej na obličej ráno, večer, kdykoli jsem šla kolem jejího toaletního stolku. A vysvětlovala mi, že pro krásu je to to nejlepší, co mohu udělat. Nebylo. Stačil víkend a měla jsem pocit, že moje pleť nedýchá, na tvářích, nose i čelisti se objevily aknózní tečky, které jsem si pak léčila dlouhý týden. Aby se mi o víkendu rozjely nanovo. Zkrátka moje pleť na tak hutný krém nebyla připravena, a nebyla ani zralá, a já si už tehdy slibovala, že pro babičku to sice udělám, ale až budu mít možnost volby, budu pečlivě naslouchat tomu, co mi moje pleť sděluje.

A je to tady. Navíc jsem zjistila, že chyby v používání přípravků dělala nejen moje babička, z nedostatku jiných možností, ale dělají je také ženy, které se neorientují v tom, jak pracovat se séry, micelárními vodami, krémy apod.

A pak se zbytečně trápí.

Jak na věc? Základem je poslouchat doporučení kosmetické poradkyně a ta, když vám řekne, že stačí spíš menší než větší množství přípravku, poslechněte ji. Protože přesně to je to, oč tu běží. Pod nánosem přípravku pleť zkrátka nedýchá. Dál velmi často dělají ženy ty chyby, že si přípravky, ve snaze ušetřit čas, nanášejí na pleť rychle po sobě. To je také chyba. Naneste sérum, jděte si uvařit ranní čaj. Dejte pleti alespoň pět minut, aby vstřebala to nejlepší z přípravku, a pak teprve použijte další. Odbornice se také velmi často shodují na tom, že některé dámy neumí nanášet přípravky ve správném pořadí. Nechte si tedy poradit, jaké kroky jsou pro vaši pleť nejlepší – a uvidíte, jak jí jejich dodržování prospěje. V neposlední řadě platí, že abyste podpořila účinné látky jedné řady, měla byste používat všechny její varianty. Tedy pokud je nabízí. Nekombinujte sérum pro zralou pleť s rozjasňujícím krémem apod. Vždy si nechte poradit a používejte takové kombinace, které k sobě ladí a dají vaší pleti to nejlepší.

Já si radit nechávám v Institutu Orlane a jsem spokojená. Co ale já. Moje pleť. Je důkazem toho, že se věci mají dělat správně a stejně jako nemluvím do práce jadernému fyzikovi, neměla bych se plést do odbornosti kosmetické poradkyni. To, že jsem viděla video na TikToku, rozhodně neznamená, že jsem vševědoucí.

Dělejte to také tak a vaše pleť i celková krása vám poděkují.

Foto: Pexels.com, Ron Lach