Blog: Kdo maže, je krásný

Na olejíčky jsem se dívala vždy s despektem. Na dětskou prdelku jistě, když ale nechci chodit s mastným obličejem, na tvář nikdy.

Z omylu mě vyvedla kamarádka, kosmetická poradkyně, která mi vysvětlila, že chyba je ve mně, ne v přípravku. Nevěděla jsem totiž, jak olejíček na pleť správně aplikovat, vybírala jsem si ty s nevhodným složením a v neposlední řadě jsem si olejíčku na obličej nanášela přespříliš.

Pokud se s tímto druhem péče chcete skamarádit, dělejte to jako já. Tedy jak jsem se nechala naučit:

  1. Nikdy si nenanášejte přípravek na suchou pleť, vždy na navlhčenou a v minimálním množství. Účinné pěsticí látky tak budou mít více možností absorbovat se do pokožky a pomáhat tam, kde mají.
  2. Olejíčky mohou skvěle sloužit také jako odličovací a aromaterapeutický přípravek. Poradí si hravě s voděodolným make-upem, a navíc i skvěle voní. Jakmile si vyberete takový, který vám konvenuje a pleť po něm vypadá skvěle, nanášejte ho na pokožku tváře a dekoltu ráno a večer. Ráno po očištění pokožky na vlhkou pleť, večer po sprše – ideálně v okamžiku, kdy vylezete ze sprchy a na pleti máte ještě vlhkost z páry.
  3. Abyste neměla mastnou pokožku, a jde i jen o pocit, nechejte olejíček vstřebat několik minut. Tedy přesně tu dobu, než se obléknete. Pak už k péči o pokožku přistupujte přesně tak jako v jiných dnech.
  4. Hlavně nepropadejte panice, že je vaše pokožka pod nánosem olejíčku mastná. Není tomu tak. Vypadá skvěle. Zdravě a odpočinutě. Vaše subjektivní pocity se na pokožce naštěstí nezrcadlí.
  5. Pokud se olejíčku i tak bojíte, zkuste kapku přidat do svého běžného denního či nočního krému a zvykejte si na vůni i účinky přípravku postupně. Také můžete poměr měnit ve prospěch olejíčku – stejně nakonec dojdete ke zjištění, že ideální pro vaši pokožku je právě koncentrovaný přípravek, který dokáže zázraky.
  6. Snažte se olejíček uchovávat tak, aby nebyl vystaven dennímu světlu. Tedy v krabičce. Pokud je v tmavším skleněném flakonu, nemusíte si dělat starosti s tím, že by se zkazil.
  7. Nikdy do flakonku nesahejte prstem či vatovým tamponkem. Vždy používejte pipetu, která by měla být součástí balení tak, aby nedošlo ke kontaminaci olejíčku.

Regenerační olejíček Huille B21 Extraordinaire používám měsíc. Za tu dobu jsem se zbavila vadnoucích kontur, tmavých kruhů pod očima, také suchých míst kolem nosu, která mě v zimních měsících poměrně hodně trápila.

Jde o neobyčejný produkt, vyrobený ze 100 % přírodních aktivních látek se schopností vyživit, revitalizovat a regenerovat. Tento extra jemný olej se hodí k ošetření také té nejvíce poškozené a dehydratované pokožky. Je ideálním řešením do nepříznivého počasí a v obdobích, kdy se často střídají přechody mezi teplem a chladem. Mimořádných výsledků dosahuje ve spojení s nočním krémem nebo sérem.

Aktivní složky oleje jsou výtažkem z 21 rostlin, především pak z kmenových buněk kosatce bledého, který pečuje o pokožku tak, aby následně byla hutnější, hladší a mladší. Olej z alarie se získává z hnědých řas z Bretaně, má antioxidační vlastnosti, zvyšuje buněčnou energii i produkci kolagenu, díky čemuž bude pleť vyživená, jemná a extrémně chráněná proti vnějším vlivům. V neposlední řadě pak jedinečná směs čtyř rostlinných olejů z koriandru, světlice barvířské, avokáda a jojoby zajistí dostatečný přísun nenasycených mastných kyselin omega 6 a 9, což je tajemství, které regeneruje pokožku a navrací jí svěžest.

Postup pro aplikaci: Naneste několik kapek na pokožku zvlhčenou přípravkem Lotion Extraordinaire nebo smíchejte s krémem či sérem, abyste docílili hustší, hedvábnější a plnější pleti.

Jednoduše řečeno – zamilovala jsem se.