Blog: Je třeba se o sebe starat

Ne, nemám na mysli chodit pravidelně na dortík či vínko, i když to se také počítá. Mám pro vás ale jasně a přehledně shrnuto, proč se vyplatí pravidelně chodit na kosmetiku. Třeba proto, že právě kosmetičky dokážou z přípravků dostat to nejlepší – přímo do vaší pleti.

Nejprve přiznání: Poležení na kosmetice považuji za zbytečnou ztrátu času. Luxus, kterého není tolik třeba, ve srovnání například… Například s čímkoliv. Jsem tedy kovářova kobyla, co chodí bosa. A měla bych to napravit. Chtěla bych to napravit.

Obecně totiž nemám čas ztrácet čas, takže kadeřnictví i kosmetiku absolvuji teprve v případě, že je to nezbytné. I tak ale chudáky kadeřnice a kosmetičky popoháním pohledem, nemluvím, protože přemýšlím, jak celý proces urychlit. Jsem ve stresu z toho, že nemám být ve stresu. A také z toho, že bych měla být jinde a dělat něco jiného.

Měla jsem možnost bavit se s beauty expertkami a ty mi jasně vysvětlily, že pravidelná péče o pleť je stejně třeba – jako třeba čištění zubů. To, že si zaběhnu na kosmetiku jednou za dva roky, mi moc pomoci nedodá, pleť mladistvěji vypadat nebude. Pokud bych zachovávala věrnost jedné expertce, v pravidelném intervalu, starala by se o pleť přímo královsky. Zpomalila by vznik vrásek, eliminovala nedokonalosti. A tu cestu bychom si definovaly společně.

Navíc bych od ní dostala radu, jaké přípravky používat. Já třeba zatvrzele používám hydratační séra, což je chyba. Potřebuju už přípravky s kolagenem, výživné a vyživující. Hydratace je jistě také zapotřebí, na prahu padesátky už má pleť ale jiné požadavky. Co si budeme nalhávat, hydratace funguje u třicítek.

Během pravidelného odpočinkového kosmetického rituálu si nejenže odpočinete, ale i to, že myslíte na sebe, vám dodá jiskru do pleti i do života. Uštvat se můžete jindy, jednou měsíčně je čas na seberozmazlování. Na to myslete, až budete tvrdit, že nestíháte a nemáte čas. Vůbec. Nikdy. Na nic.

Pravidelnou péčí vaše pleť, říkala expertka, bude jinak reagovat na přípravky, než když je dopřáváte pokožce sporadicky. Takže se zvyšuje výkon nejen masky, ale i krému – a ten pak vydrží – do dalšího sezení. V případě kosmetičky – ležení.

Jen díky profesionální péči pleť mládne. Byla jsem na školení, kde jsem si ověřila, že nanášení krému a dalších přípravků na pleť má jasná pravidla. A ta doma určitě nezvládnete.

Jak jsem si tak prošla třemi kosmetickými ošetřeními v pravidelném sledu za sebou, mám jediné doporučení. Jděte do toho také, neodbývejte se. Vaše pleť vám poděkuje, odbornice v INSTITUTu Orlane přesně nastaví harmonogram péče a výsledkem budete – krásná nová vy. Já už taková jsem.

Foto: Pexels.com, Andra Piacquadio