Blog: Jaká je vaše ranní rutina?

I když mám občas chvíle, kdy se snažím ranní rituály zkrouhnout na minimum, jsou naopak části právě tohoto časového úseku, které rozhodně zkracovat nehodlám. O které jde?

Znáte to jistě také. Ráno vstáváte, musíte se postarat o děti, odtransportovat je do jejich škol nebo alespoň myslet na to, že je třeba po desátém zvonění budíku za nohu vytáhnou teenagera z postele. Taky je na místě obstarat domácí zvířectvo, zabalit svačiny, najít kružítko, případně dopsat omluvenky. Taky si chcete zacvičit, pustit oblíbenou hudbu, dát si snídani, která vás nastartuje na celý den, připravit si dokonalý outfit, ve kterém na prezentaci, kterou máte před sebou, dokonale zazáříte. Výsledek? Děti jsou, kde mají, smečka spokojená, a vy? V autě si malujete linky, nanášíte pudr a přemýšlíte nad tím, že sérum jste zapomněla doma, krém na ruce by mohl saturovat krém na obličej, když jiný po ruce nemáte…

Tak stop.

Jestli chcete vypadat krásně, profesionálně a dát své pleti to nejlepší, neodbývejte se. Zkuste triky, které fungují, a vy budete i po ranním kolotoči vypadat skvěle. A jak to dělám já?

Jakmile ráno vstanu, opláchnu si tvář a nanesu tonikum a sérum. Psi minutku počkají, a teprve se sérem jdu rozdělit dobroty do misek. Tím získá účinná látka z přípravku možnost vstřebat se. Následně s jdu postarat o další část rodičovských aktivit, ale pro změnu už s krémem. Na obličej i na oči.

Teprve poté, co se vstřebá a já mám hotové svačiny, vyrážím namalovat si obličej. I to se stihne v časových prostojích mezi buzením teenagerů a kontrolou omluvných listů. Případně plánováním odpoledních akcí.

Co jsem tím chtěla říci? Snažte se i během ranního stresu zhluboka dýchat a myslet sama na sebe. Chvilky, které si poskládáte z drobných okamžiků, jsou přesně těmi, které vám v součtu udělají obrovskou radost a způsobí, že budete mít pocit, že i na den, který máte před sebou, jste dostatečně vybavena a připravena.

A kdybyste opravdu neměla ani minutu, pleť jen očistěte, naneste korektor a červenou rtěnku. Plus perfektní signifikantní parfém, který z vás udělá dámu za všech okolností. A přísahejte si, že se sama sobě budete věnovat večer. Někdy totiž ranní skluz dohnat musíte. Jinak se vám projeví – na pleti, na její kvalitě a počtu vrásek.

Foto: Pexels.com, Gabriela Guerino