Blog: Jak málo stačí ke štěstí

Nestíhám a nestačím. Pokud jste na tom stejně, najděte si alespoň občas pár minut na dva jednoduché kosmetické zákroky. Úpravu obočí a barvení řas. Zjistíte, že díky nim ušetříte dvacet minut denně. Budete totiž krásná od samého probuzení.

 

Jako fakt. Jsem kovářova kobyla, která chodí bosa. Na kosmetiku se dostanu sporadicky, protože my ženy, které si toho nabíráme příliš, a navíc trpíme nediagnostikovaným ADHD, máme pocit, že hodina na kosmetickém lehátku by nás zabila. Svět by se zhroutil.

Není to tak, péče o sebe sama přináší spoustu výhod – a teď už to vím. Nedávno se mi zadařilo a v sobotním dni jsem objevila skulinu šedesáti minut, o které jsem nevěděla, čím ji naplním. Nakonec jsem skončila právě na kosmetice, kde jsem dostala pochvalu, že se o sebe pěkně starám, jen to obočí… A následoval významný povzdech.

Obočí jsem si nechala nabarvit, upravit, pak se přidala i péče o řasy. Respektive jejich barvení. A výsledek? Ranní vstávání už mi dělá dobře. Vypadám totiž rozpoznatelně hned od rána. Aneb slovy klasika: „To je taková blbost, a jakou udělá radost, že?“ V zásadě je pravda, že právě linie obočí je přesně tím, co definuje obličej. Řasy jsou nezbytné pro to, abyste měla hluboký pohled. A řekněme si to upřímně, vysněnou řasenku už hledám na trhu asi dvacet let, a stále jsem se nedobrala té, která by splňovala všechny požadavky, které na ni kladu. S obočím je to podobné. Pokud si ho definuji zvýrazněním doma, nikdy to není „to pravé ořechové“. Někdy se snažím moc, jindy málo a výsledek je všelijaký.

Po patnácti minutách na lehátku – jsem ale byla dokonalá. Vím, že přesně tento popis mi vydrží jen dva až tři týdny, ale i tak. Ráno se nebudu trápit tím, že fakt nejsem profesionální vizážistka a že vážně nevím, jak ty barvičky a odstíny hnědé do linie obočí naskládat, stejně jako se nebudu trápit tím, že řasenka nefunguje tak, jak by měla. Na objemu přidává mým brvám tam, kde si to nepřeji, navíc je slepuje a já je musím sáhodlouze oddělovat. Místo půlhodiny jsem díky rychlému SOS balíčku v koupelně u zrcadla pouhých patnáct minut – a výsledek? Je vždy nějak lepší než před sobotou. Nejsem marnivá, ale fakt se musím pochválit. Je to dobré.

Takže i pro vás: Máte málo času a stále zkoumáte, kde jej ušetřit? Najděte si jednou měsíčně patnáct minut, zaběhněte do INSTITUTu Orlane a nechte na sobě zapracovat kosmetičku. Stačí pro začátek obočí a řasy… A pak se uvidí.

Tedy třeba já se stihla během těch patnácti minut nechat poučit o takové spoustě věcí, které bych pro sebe měla dělat, že bych je měla postupně vyzkoušet. Nejde totiž jen o to, kolik práce stihnu, kolik času rodině věnuju, ale také o to, abych se mohla s čistým svědomím, až se stáří zeptá, mrknout do zrcadla a říci si, že jsem pro svůj vzhled udělala, co se dalo.

Zapracujte na sobě také a nenechte se okrádat o chvíle, které by měly patřit jen vám. Nikdo vám je totiž nevrátí.

A za pár dní v INSTITUTu ORLANE – na viděnou.