Blog: Jak často měníte kosmetiku?

Ne natrvalo, ale podle toho, co si pokožka žádá. Sladila jste někdy přípravky pro výživu a péči o pleť s menstruačním cyklem?

Je to jasné jako facka. To je ale pěkné úsloví a už ani nevím, kdo mi ho v rodině předal, ale o tom psát nechci. Spíš o tom, že týden před cyklem moje pleť zašedne, kruhy pod očima, které dosud držím v mezích zákona, se ukážou s nehezkou intenzitou, objeví se pupínky. Když si jedu dál své zkrášlující rituály, opravdu není moc na co se dívat. Když si dám tu práci a přizpůsobím péči stavu pokožky, výsledek je – minimálně snesitelný.

Na začátek je třeba si říci, že vy ani já za to nemůžete. Na je vině souboj hormonů. Testosteron, progesteron, estrogen – ti když si v podkoží vyříkávají své kompetence, na vaší pleti se objevují obludné pupínky, v kruzích pod očima únava. Estrogen ovlivňuje pevnost pokožky a hydrataci, která právě těsně před začátkem cyklu chybí. Proto pokožka vadne.

Což vydrží po celou dobu menstruace. Pokožka je povadlá a matná. Potřebuje tedy výživu, zpevňující pleťovou masku. Také skvěle pomáhají pudry s kolagenem či naopak exfoliační přípravky. A rovněž omezení cukru v jídle.

V týdnu po menstruaci bude vaše pleť vypadat skvěle a vy rozkvetete. V pokožce a těle roste hladina serotoninu, pleť je jasná, zářivá a mladistvá. S trochou nadsázky se chce říci, že kdybyste se v této době zapomněla namazat a nanést si pravidelnou péči, nikdo to nepozná a vy budete zkrátka vypadat skvěle.

Následuje ovulace. Díky tomu se pleť mastí a vypadá excelentně. Hormonální smršť je na vrcholu a vy máte den či dva, kdy vypadáte perfektně. Využijte je.

V dalším týdnu je dobré hlídat si nejen to, co jíte, ale i to, co nanášíte na pleť, ale i jak kvalitně spíte. Opět dochází k hormonální změně a vaše pleť potřebuje vyživit kolagenem, je ideální doba pro aplikaci masky.

A je tu týden, kdy se vám z postele chtít nebude a pohledu do zrcadla se budete bát.

Ovšem nemusíte, když budete pravidelně hydratovat, střídat styl péče a vědět, že je zkrátka pár dní v měsíci, kdy nevypadáte dokonale. A nejste si jista pletí? V případě vlasů to poznáte okamžitě. Ty s klesající hladinou hormonů plihnou.

Nenechte se zaskočit, hýčkejte se a vydržte. Za pár dní bude líp.

A když se s tím nebudete chtít smířit, objednejte se u nás, vymyslíme vám a vaší pleti koncept péče na míru.