Blog: Hydratace, to je, oč tu běží

Je to tak, můžete věřit tisícům objevů, jedno je ale hlavní. Pokud vaše pleť nebude mít dostatek tekutin, uvadne. A vy s ní.

Dostatek vláhy pleť potřebuje celoročně. Teď už to vím. A to se bez špetky studu přiznám k tomu, že jsem před léty věřila tvrzení, že hydratační krémy jsou výhradně letní záležitostí. Že prý nadbytek vody v epidermis během chladných až mrazivých měsíců může vést k tomu, že v kůži popraskají žilky, ta zůstane trvale červená. Řekněme si na rovinu, že rosacea opravdu nevznikne tím, že se budete mazat hydratačním krémem.

V každém případě je fakt, že bez vody to zkrátka nejde. Během jakéhokoli ročního období. A v zimě zvlášť. Právě dostatek vody zabraňuje tomu, aby se plet přechody mezi teplem a chladem vysoušela, praskala, šupinatěla. Právě to je rozdíl mezi suchou pletí od narození a dehydrovanou pletí v důsledku nevhodné péče. Suchá pleť je koncepčně dlouhodobě narušená, je třeba na ni používat speciální přípravky. Pokud vaše pleť dosud fungovala normálně, ale nyní svědí, pálí a pne, má nedostatek vláhy. A to nejen kvůli střídání tepelných zón, ale také třeba kvůli tomu, že používáte agresivní čisticí a odličovací přípravky.

Jestliže se vaše pleť dostane do tohoto stavu, vyzkoušejte třeba: Orlane Hydralane Double SOS Hydratační Krém 2x 19 ml/1296 Kč. Tento přípravek je jemný svojí texturou a výjimečný svým dvojím účinkem. Přesně takový je krém Hydralane SOS Double. Díky různě velkým molekulám kyseliny hyaluronové je pleť vyživena nejen na povrchu, ale i v hlubokých vrstvách kůže. Přidáním jojobového a koriandrového oleje do krému je zajištěna celodenní hodinová hydratace. Kombinace olejů s krémem způsobí zadržování vlhkosti uvnitř pleti. Pleť je svěží, dokonale hydratovaná, pružná a viditelně omlazená.

Svědící, nepříjemně pnoucí, rychle stárnoucí pokožka už nebude vaším problémem. Kosmetická značka Orlane využívá svého převratného objevu aktivní hydratace. Ten pleti pomáhá doplňovat nezbytné zásoby tekutin, a sice díky přínosům vodních rostlin. Špičkové výrobky luxusní kosmetiky Orlane obsahují proslulý patentovaný rostlinný komplex Orlane B21 Bio-Energic, který stimuluje buněčnou energii, regeneruje, zpevňuje a hydratuje. Podstatou této kosmetiky je zásobit pleť energií potřebnou k zajištění jejích přirozených funkcí. Tento rostlinný komplex dodává buňkám pleti všechno, co potřebují, aby mohly fungovat jako buňky mladé pleti.

Kosmetická značka Orlane je průkopníkem v péči o pleť a v boji proti stárnutí. Při výrobě svých produktů se již tradičně inspiruje nejnovějšími lékařskými objevy a využívá moderní technologie. Pozor ale: V péči o pleť je voda nad zlato. Na to myslete, až budete chtít používat přípravky s nevhodným složením, a zajděte si třeba pro radu do Institutu Orlane. Zjistíte, že péče o pleť a její hydrataci není tak složitá disciplína.

Foto: Pexels.com, Andrea Picquadio