Blog: Houstone, máme problém

Je to tak, nejsem Clark Kent, a pokud mám stihnout home office, home schooling a home care, nestíhám péči o sebe sama. Přitom k dokonalosti stačí tak málo. Začít od základů.

Je to tak, nároky na nás kladené jsou větší a větší. Co tedy dělat, abychom neztratily kytičku ani v jediné činnosti, kterou za den musíme stihnout? Zjistila jsem, že nejdůležitější je, v některých ohledech, si nedávat cíle příliš vysoké. A také to, že vše je jen otázka priorit. Takže: Lze maličko ošidit školu a dozor nad dětmi. Koneckonců, ani já, ani vy nejsme policajt, a navíc – svým dětem důvěřujeme, takže je nezbytné naučit se dát jim prostor. Ony to zvládnou. A s úkoly jim ráda pomůžete, ale ne v okamžiku, kdy vedete poradu, rukou mimo záběr mícháte oběd a rukou další, taktéž mimo záběr, se snažíte uklidit nepořádek, který vaše děti doma neustále vytváří. Klid. Soustřeďte se vždy jen na jedinou činnost, tak, jak to skvěle umí muži. A najednou zjistíte, že jste skvělá manažerka, výborná pedagožka, a dokonce si i v pravidelných intervalech zvládáte umýt vlasy. Vážně to jde.

Mně se ke starostem všedního dne přidala ještě další. Zhoršila se mi pleť, a to tak, že velmi. Jestli je to dané nedostatkem pobytu na čerstvém vzduchu, listopadovým pošmourným počasím, které slunci moc nepřeje, netuším. Po konzultaci s poradkyní Orlane jsem ale zjistila, že spoustu věcí dělám špatně a že existují skvělé prostředky pro péči o pleť, které mohou makat v době, kdy já spím. Oblíbila jsem si třeba Astringent Purifying lotion, ten dočistí pleť a připraví ji na další přípravky, takže ty se následně na dočištěné pleti snáze vstřebávají a dělají, co přesně mají. Takže stačí večer pár minut v koupelně, závěrem nanesení očního i nočního krému podle doporučení odborníka a vaše plet, tedy moje určitě, je ráno vyžehlená, rozjasněná, bez akné či naopak projevů stárnutí. Jsem nadšená, kolik se v jednoduchosti ukrývá síly. Pleť je důležité očišťovat denně ráno i večer. Pro zvýšení účinnosti můžete přidat, stejně jako jsem to zkusila já, také Purifying Balancing Gel. Prsty si vytvoříte v dlaních z gelu pěnu, nanesete na pleť a konečky prstů ji krouživými pohyby dostatečně odlíčíte. Následně smyjete. Jak snadné. Pleť se rozjasní a bude skvěle spolupracovat. Navíc budete mít stažené póry a pevnější kontury obličeje.

I kdybych neutrácela za produkty jiné, asi bych si pořídila tyto dva. Proto, že za mne pracují v době, kde se musím věnovat jiným aktivitám. A ve finále – právě ony potvrzují tvrzení mé maminky, že důkladné péče o pleť začíná už její přípravou a čištěním. Jakmile tyhle kroky vynecháte, na virtuálních poradách vám to opravdu slušet nebude.

Jo, a ještě jedna věc – uvědomte si, že porady většinou máte s kolegy, kteří nemají vaše starosti, není toho na ně naloženo tolik a v každém případě mezi nimi nechcete vypadat jako troska sebe sama. Tak si dejte záležet na základech. Zdravě jezte, choďte ven, nedělejte víc, než je běžná pracovní doba, a že vaše dítě chce, abyste mu nadiktovala znění domácího úkolu? Jen ať zkusí pracovat samostatně. Až se totiž vrátí do školy, maminku na dosah ruky mít nebude. Vy si místo vymýšlení referátu, případně výpočtu objemu krychle, dopřejte čas sama pro sebe. Jakmile se budete v zrcadle vidět krásnější, bude i svět hezčí. Protože právě jeho krása spočívá v detailu všedního dne. V těchto dnech dvojnásob.

Mimochodem, nevíte si rady s péčí o pleť? Sledujte naše sociální sítě, zkuste komunikaci online a nechte si doporučit ty nejlepší přípravky pro vás, které si následně už jen vyzvednete v ORLANE INSTITUTU, výdejním okénku krásy.

Foto: Pexels, Andrea Piacquardio