Blog: Drápky podle nejnovějších trendů

Manikúra má velkou přednost. Až na výjimky se nosí taková, která vyhovuje majitelce precizně upravených drápků. Přesto jsou postupy, které ideálně zvýrazní tvar vašich nehtů a zakryjí nedostatky. Po jakém stylu tedy nyní pokukovat?

Pravdou je, že se na drápcích můžete pořádně vyřádit, protože variabilitě a stylu se meze nekladou. Od strohé a elegantní francouzské manikúry si můžete odskočit k neonovým barvičkám, které vás naladí na párty v Karibiku. Stejně tak můžete po vzoru Morticie Addamsové nosit černou úpravu a nikdo – opravdu nikdo – vás nenařkne, že nejste ve stylu. Spíš než na barvy je tedy lepší hledět na to, který styl vyzdvihne předosti vašich rukou.

Donedávna to nebylo zase tak složité. Dlouhé nebo krátké, to bylo, oč tu běželo, ale dnes to není jediný problém, který je třeba vyřešit, než se oddáte péči zdatného odborníka na krásu vašich nehtů. Délka totiž je jen marginálií ve srovnání s tím, co musíte porovnat, vyhodnotit a rozhodnout, než se odborník pustí do práce. Budete zdobit? Stříhat do kulata, nebo do špičky? Sluší vašim rukám asymetrie, nebo naopak strohá pravidelnost? A co teprve ozdoby, jaké budou?

S ohledem na to, kolik je možností, je třeba přemýšlet nad tím, jaký tvar mají vaše ruce a jestli vámi zvolený tvar bude slušet a vypadat skvěle ve výsledném dojmu, protože tvar prstů a další detaily, které nepředěláte, mohou zkrátka váš sen o dokonalých rukou poničit.

Jak se tedy rozhodovat a co vzít v potaz? Dodržujte naše tipy a vypadat budete za všech okolností skvěle.

  • Krátká nehtová lůžka si přímo říkají o výrazné barvy, naopak ty delší o jemné pastelové odstíny.
  • Pokud máte prsty kratší, opticky je můžete prodloužit nikoliv čtvercovým tvarem nehtu, ale jeho zakulacením.
  • Oválný tvar nehtu nebesky prodlužuje i dlouhé nehty a prsty, takže pokud nemáte ráda své štíhlé a hubené prsty, můžete jim pomoci právě tím, že zvolíte čtvercové zakončení.
  • Svou volbu vždy zkonzultujte s manikérkou, přesně vám poradí a doporučí, jaký styl vám bude slušet.
  • Vybírejte si talkový styl laku a zdobení, který ladí s vaším životním stylem, způsobem oblékání nebo zda si je třeba můžete dovolit do zaměstnání. Jisté je, že zdravotní sestra má možnosti volby trochu jiné než třeba barmanka či bankovní úřednice.
  • Zapomeňte na to, že budete barvu nehtů ladit s oblečením. To nikdy nevypadá hezky. Spíš volte barvičky, které vypadají nadstylově a doplní několik vašich outfitů.
  • Základním pravidlem je, že tvar nehtu byste neměla volit nijak radikální, naopak by měl být co nejpřirozenější.

Objednejte se už dnes do INSTITUTu Orlane, kde na vás čekají ty nejšikovnější odbornice, jež mají v malíčku vše, co je třeba pro dokonalou přípravu a realizaci vašich drápkových snů.

Já se jdu objednat hned. Protože už nechci mít krátké, sportovní nehty. Blíží se podzimní a zimní sezona večírků a setkávání se – a upravené ruce vždy pozvednou zvolený outfit o třídu výš.