Blog: Doma budu krásná. Tam především

Na home office člověka napadají nejrůznější myšlenky. Třeba to, že drdol stačí, líčení je zbytečné. Není to pravda. Pokud ze sebe nebudete mít dobrý pocit, budou vaše dny v izolaci dvojnásob příšerné.

Mám své rituály. Své maličkosti, bez kterých neumím začít den. S nimiž je ráno příjemnější, niterné pocity také. Zkrátka se chci cítit skvěle za všech okolností. Ovšem nastanou i dny, kdy tomu tak není. Měla jsem nedávno období, kdy se mi nic nechtělo. Znáte také ten citát z pohádky: „Ani spát mě nebaví, ani jíst mi nechutná…“ Zkrátka se mi nechtělo ale vůbec nic. Natož přemýšlet nad tím, že bych měla denně odlíčit svou pleť, tonizovat ji atd. Měla jsem pocit marnosti, protože proč se snažit, když v rámci nařízeného home office mě pochválí maximálně náš pes, který mě ale zbožňuje tak nekriticky, že se mu líbím jednoduše pořád.

Vydržela jsem v módu absolutní otravy a řízena autopilotem dva dny. Dva dny mi trvalo, než mi došlo, že tím, že se nevěnuju sama sobě, škodím zase a nejvíc – sama sobě.

Sáhla jsem po svých milovaných přípravcích, které mou pleť vyživují, tonizují, dělají na první dotek krásnou, omlazenou, dodávají jí vitamíny, stimulují produkci kolagenu.

Své selhání můžu brát tak, že jsem si dovolila tréninkové okno. Například běžci by neměli tři týdny v roce běhat proto, že i jejich tělo potřebuje dovolenou. A tak bych si mohla vysvětlit, že jsem dva dny dopřála dovolenou své pleti. Na druhou stranu, moje babička, mazajíc se Indulonou, tvrdila, že jen péče, kterou věnuje žena sama sobě, je dokladem toho, jak moc se má ráda.

V duchu tohoto rčení jsem se neměla ráda přesně dva dny. A pak mi došlo, že tím nikomu neprospěju. Chci se zařadit mezi další ženy zoufale nestíhající balanc mezi home office, pracovními výkony, domácí výukou, péčí o rodinu? Jsme sice superženy a zvládneme vše, ale někde je třeba ubrat. Zajímavé je, že nejčastěji ubíráme tam, kde se to nejvíc týká nás.

Takže, milé dámy. Vykašlete se na prezentaci, kterou nikdo číst nebude a je vám zadána jen proto, aby se mohl měřit váš výkon při práci z domova. Zapomeňte na to, že byste s dcerou skládala z listí sovu, případně malovala stopadesátý nesmyslný obrázek jen proto, aby paní učitelka mohla vykázat, že se distanční výuce dostatečně věnuje. Jak již bylo řečeno, asynchronní výuka doložitelná je a za pět let se vás na vaše výtvory nikdo ptát nebude.

Když ale zapomenete na péči o sebe sama, za pět let se to na vašem vzhledu nepěkně projeví. Abych si tedy udobřila svou pleť, jdu si aplikovat Supradose koncentrát kyseliny hyaluronové a následně vitamínu C. Proto, abych vypadala skvěle. Taky se už nikdy nezapomenu odlíčit.

Nalíčit.

Zafixovat make-up.

Jednoduše proto, že se mám moc ráda na to, abych se zanedbávala. A taky proto, že chci být připravena, až budu moci ven. Buďte také. Už se to blíží!

Mimochodem, nevíte si rady s péčí o pleť? Sledujte naše sociální sítě, zkuste komunikaci online a nechte si doporučit ty nejlepší přípravky pro vás, které si následně už jen vyzvednete v ORLANE INSTITUTu.

Foto: Pexels, Valeria Boltneva