Blog: Dokonalost začíná detailem

Pamatuju si doby, kdy slečna, která na sobě neměla tuny make-upu, byla ta, co se o sebe nestará. Naštěstí toto období skončilo v propadlišti dějin a jediné, co opravdu funguje, je přirozenost a zdravý základ. Máte jej?

U zrcadla jsem (jako teenager) trávila hodiny, roky. S pocitem, že když nebudu mít precizně nanesený make-up, dokonalé linky a řasy velikosti housenek, rozhodně nezapůsobím na svého vysněného muže – pardon, teenagera, který jako jediný v naší prázdninové vesnici dokázal spravit Simpsona během jediného odpoledne. Takže místo toho, abych nastavovala tvář slunci, nastavovala jsem ji přípravkům, za které bych, hodnotíc nyní, s odstupem času, kvalitu, rozhodně ruku do ohně nedala.

Naštěstí je tu doba, kdy modelky jako Hailey Bieber, Balla Hadid, ale i Kate Midleton ukazují dokonalost ukrytou v přirozenosti. Jsou upravené od hlavy k patě, přitom na nich ničeho nepřebývá, neustále vypadají svěže, a hlavně mladě. Všimli jste si, jak množství make-upu přidává roky?

Mojí denní rutinou, po konzultaci s odbornicí z INSTITUTu Orlane, se stala péče o pleť, ranní a večerní péče, výživa a následně jen denní krém, BB krém, detaily zvýrazněné bronzerem, něco řasenky a upravené obočí – podtrženo sečteno, netrávím už v koupelně hodiny, ale hotovo mám za několik minut, a hlavně – cítím se skvěle. Jak již bylo řečeno, důležitá je, podle stavu vaší pleti, péče. Pro mě je nezbytné používat přípravky s retinolem, hydratace a SPF. Stařecké skvrny fakt mít nechcete. Zvlášť když už je nemůžete vydávat za roztomilé pihy.

Pro ženy mé věkové kategorie se nehodí rtěnky v matu, ale lesky se třpytem. Ty dodají dostatek svůdné vláhy a omladí o několik let. Také je doporučeno a osobně ozkoušeno, že s každým přibývajícím rokem je dobré volit jemnější tóny rtěnek. Proč? Protože tmavě rudá ústa vypadají na padesátnici – zkrátka přísně.

Nadefinujte si sama, nebo s odborníkem, svou denní rutinu, a nejenže ušetříte čas, ale budete také mladší, vypadat zdravější a krásnější. Spokojenější, chce se mi dodat, to vám ale vnucovat nebudu. Jen mě teď napadá, že když mi maminka před třiceti lety vysvětlovala, že v jednoduchosti je krása, a že bych to tedy s líčením neměla tolik přehánět, měla nejspíš pravdu. Jen jsem jí tenkrát nechtěla nejspíš poslouchat, protože jsem měla svou hlavu.

Ve finále je jednoduchost a hladká, zdravá pokožka vydávána za objev posledního období, jde ale o trend, který přetrvá. Roky a mnohem déle než výrazné linky apod. Podívejte na Francouzky. Ty se tímto stylem, kdy dokonalá pleť je pro ně tím nejdůležitějším, o sebe starají po celá desetiletí a stále jsou v oblasti krásy nedostižným vzorem světa. Tak je následujte.

A nevíte-li si rady, objednejte se na konzultaci k odbornicím do INSTITUTu Orlane. Uvidíte, že trendy máte už dávno v malíčku, jen potřebujete vysvětlit, proč, co a jak. Případně kdy.

Krásné a odlehčené dny.