Blog: Do nového roku s novou hlavou

Nechystám se ke kadeřnici – stejně by to nebylo možné. Snažím se ale o to prohnat si mozkovými závity taková přání a předsevzetí pro rok 2021, která mají smysl. Přidáte se?

Ne, opravdu na seznamu nenajdete, že bych měla hubnout, mládnout, nechat si narůst prsa, absolvovat první tetování. Natolik se znám, že vím, že by mě výše uvedené jen stresovalo. A to je bod číslo jedna. V roce nadcházejícím se ničím a nikým nenechám stresovat. A co tedy na seznamu mých radostí bude?

  • Budu přijímat život tak, jak poběží. Vždy totiž záleží na úhlu pohledu a na každé situaci lze najít něco pozitivního.
  • Budu vděčná za malé radosti. Právě ty jsou základem krásného života.
  • Dám konečně teenagerům, se kterými sdílím domácnost, prostor k sebevyjádření. V kuchyni, při úklidu… Však ony to mé dcery umí a já budu mít víc času pro sebe. Nemusím nad nimi stát a trvat na tom, že podlaha se vytírá zleva doprava, když to ve finále jde i obráceně, že…
  • Rozhodla jsem se být sobecká v mezích možností. I to je totiž forma sebelásky, kterou jsem si v uplynulých letech nedávala. Nechce se mi na výlet? Zkrátka nepůjdu. Nechce se mi vařit? Lednice je plná jídla a bez jednoho teplého jídla během roku se dá dost dobře přežít. Nebo si mé šikovné teenagerky něco uvaří samy.
  • Život budu přijímat s radostí. Tečka.
  • A když budu chtít opravdu rozmazlit, vydám se do INSTITUTu ORLANE, kde mi poradí s tím, co mi pomůže cítit se lépe. A rady nebudu rozporovat, odborníci přece vědí, co dělají.
  • Nebudu experimentovat s make-upem. Už nikdy. Takové modré linky – raději vyhodím rovnou. Je třeba si přiznat, že devadesátky dávno nejsou, a devadesát mi ještě není.
  • Začnu se vzdělávat. Fungování mozku a jeho procvičování je nezbytné pro klidné stárnutí a budoucí návštěvy univerzity třetího věku. Takže cvičíme. I vy…

Je toho hodně, co bude od roku příštího jinak. V každém případě, jak již bylo zmíněno, se budu věnovat vnitřnímu štěstí i vnější kráse. Protože právě stav těla i duše by měly být v symbióze. Pak je svět v pořádku.

Přejeme Vám, abyste se k právě takové rovnováze dopracovala také. Rychle, efektivně a s nadhledem.

Krásný život i v roce 2021.

Foto: Pexels, Karolina Grabowska