Blog: Dny, kdy není třeba se líčit

Rozhodně vás nechci a nebudu nabádat k tomu, abyste na sebe doma kašlala. Přesto je někdy fajn, v rámci home office, využít momentů, kdy opravdu nikam nemusíte.

Rozhodně nebudu zabíhat do detailů, ale ráda bych jedné své kamarádce na tomto místě připomněla její přiznání, že se líčí neustále. A i po dvaceti letech manželství vstává o hodinu dřív, aby ji její manžel viděl jen dokonale upravenou. Pak si ovšem stěžuje na únavu, absolutní vyčerpání i to, že jí vrásky pod očima přibývají kosmickou rychlostí. Možná, že kdyby se vyspala, vypadala by líp. Ale vysvětlujte někomu, kdo si v roce 2002 přečetl v nějakém titulu, že muži nesnáší neupravené ženy, že je její snaha zbytečná a v zásadě kontraproduktivní…

Nebo jiný případ: Jiná moje známá věří na koncentrovanou kyselinu hyaluronovou. Občas ji podezřívám, že v rámci zachování pleti bez vrásek se v ní nejspíš i koupe, ale jiné přípravky nepoužívá. Takže pleť strádá, protože také jednostranná péče není žádná hitparáda, což jako chytrá žena dávno víte.

Miluji rána, kdy se snažím namalovat si nějaký obličej, stejně jako ale zbožňuji dny, kdy nemusím. Třeba proto, že správně zvolenou kombinací přípravků s účinnými látkami nechám pokožku nadechnout, varhánky vyrovnat. Ideální je, že sice používám dekorativní kosmetiku s pěstícími a ošetřujícími látkami, na druhou stranu koncentrované účinné látky je třeba dodat pokožce – třeba ve formě olejíčku. Emulze. Lotion. A nechat působit. Tak, aby si pokožka vzala, co potřebuje, ostatní se večer setře, pleť se očistí a nanese se další krém, s jinými funkcemi, díky kterému se ráno vzbudím – minimálně o osm let mladší.

Proč zrovna tohle číslo? Nedávno jsem četla rozhovor s jedním proslaveným dermatologem a ten se jím poměrně dlouze oháněl. Protože podle jeho názoru pleť stárne, vrásky přibývají a pigmentové skvrny vznikají v cyklech cca po osmi letech. Samozřejmě má každý své biologické hodiny nastavené jinak, ale mně se ta osmička docela líbí. Když ji totiž položíte, máte před očima nekonečno.

A když se o sebe budete pravidelně starat, v denních cyklech, budete ve všech těch ostatních – nekonečně krásná.

Na to myslete, až budete mít příště pocit, že si musíte nanést make-up za všech okolností. Když se o sebe budete nekonečně dobře starat, make-up bude jen detailem. Zdravá pleť je základ, a tak moc úprav nepotřebuje. Pak už stačí mírně rozzářit a vyrazit. A navíc. Mladistvě vypadající pleť není skryta pod nánosy dekorativní kosmetiky. Tak ukažte, i doma, jak krásná jste.

Nevíte si rady s péčí o pleť pro volné dny? Sledujte naše sociální sítě, zkuste komunikaci online a nechte si doporučit ty nejlepší přípravky, které si následně už jen vyzvednete v ORLANE INSTITUTU.

Foto: Pexels, Daria Shevtsova