Blog: Denní rutina

Podle vědců se vaše pohyby během celého dne opakují. Je to pravda. Make-up nanáším stejnými pohyby už několik let, stejně jako se odličuji. Krouživými pohyby… A pokračovat bych takto mohla dál. Ovšem umíte své pečující chvíle využít do posledního okamžiku?

O tom, že je na místě pro opečovávání sebe sama využívat ty nejlepší a nejkvalitnější přípravky, které vyhovují, už jsme si říkaly nejednou. Protože do koho investovat, když ne do sebe, že…

V každém případě jsem se ale dozvěděla od své kamarádky, že dělám velkou chybu, když právě tenhle čas nevyužívám také k meditaci. No – nevyužívám. Ráno se mi během kosmetické rutiny honí v hlavě, kdo má kdy jaký kroužek, jak stihnu z porady odběhnout tak brzo, abych stihla okénko, které mám určené pro návštěvu maminky, kdy odevzdám další text a taky – co bude k večeři a komu mám dát vědět, že je na čase vyvenčit psy. Kdo vlastně bude první doma?

Večer naopak. Lítostivě myslím na to, co všechno jsem nestihla, že bych si ten počítač měla ještě na chvíli otevřít, protože kdybych to udělala a dopsala, co je potřeba, nebyla bych v takovém smyku celý následující den. Kromě toho se jednou rukou odličuji, druhou podepisuji sešity, taky radím s láskou, Pythagorovou větou i slohovou prací. Vlastně nejsem v koupelně sama. Nikdy. A to je ten problém. Jak mi kamarádka vysvětlila, měla bych se věnovat rutině a meditovat. Nechat myšlenky volně plynout, dýchat a zkrátka čerpat vnitřní sílu, pohodu a klid, které jsou v každodenním provozu bezesporu potřeba vždy.

Má pravdu. Udělala jsem několik změn a najednou – jde to. Stačí zavřít dveře a nadechnout se. Nechat myšlenky volně plynout, sáhnout po oblíbeném odličovači, olejíčku. Zpomalit, být sama se sebou.

Stačilo pár dnů, kdy se právě kromě výše uvedeného v mém životě nezměnilo nic, a najednou mi moje dcery tvrdí, že vypadám odpočinutá, jsem usměvavější. Je to proto, že jsem si dovolila prožít do posledního okamžiku chvíle, kdy se věnuji sama sobě. Sice jsem žena a zvládnout bych měla deset tisíc činností najednou, na druhou stranu je fajn chovat se občas jako chlap a dělat dobře – jen jediné. Takže denně dávám dvakrát pár minut sama sobě a evidentně je to to nejlepší, co můžu udělat.

Mimochodem, velmi úlevné je zakázat si také kritické myšlenky. Nedívejte se na sebe do zrcadla během svých kosmetických rituálů a neříkejte si, že byste měla víc cvičit obličejovou jógu, zajít na kosmetiku, že máte obočí jako bývalý ruský politik. Naopak, mrkněte na sebe do zrcadla a pro jednou se pochvalte, jak krásná jste. Protože to je jediná hluboká pravda, kterou potřebujete vědět.

Mějte se ráda, zavírejte před dětmi dveře do koupelny a v každém případě si denně dopřejte chvíli, do které neproniknou starosti běžného dne. Právě takové chvíle mají totiž blahodárný vliv na pleť. Vyzkoušejte to.

Foto: Pexels.com, monstera