Blog: Dekorativka pro skvělé vzpomínky

Je to tak. Líčíme se občas s dcerami v rámci holčičích večerů – a vím, že si tyhle vzpomínky uchovám navždy. Maminku mám nemocnou, přesto trvá na tom, že chce být krásná. Takže neustále hledáme co? Zatoulanou rtěnku.

Je to jednoduché. Malé holčičky mají pocit, že okamžikem, kdy dosáhnou na toaletní stolek maminky a mohou prozkoumat obsah taštičky s líčidly, se jim otevírá neuvěřitelně dospělý svět. Něco na tom asi bude: Pamatuju si přesně na okamžik, kdy jsem se v koupelně poprvé nalíčila. Bylo mi tak pět let, používala jsem dřevní kosmetiku socialistického režimu – a v opačném pořadí, než by se asi mělo. Takže tuzexový krém Orlane jsem nanesla na závěr. A maminka tehdy plakala. Od té doby jsme si raději dělaly pravidelné večerní seance, u kterých mamka měla kontrolu, zda se s jejími luxusními a milovanými kousky neděje něco nepřístojného.

Postupně jsem se tak naučila malovat si oční linky, což mi na prahu puberty šlo lépe než na prahu menopauzy. Nejspíš jsem měla jistější ruku a vedle sebe především skvělou učitelku, která si linky trénovala v divokých šedesátých letech…

Postupně, jak jsme se měnily v čase i prostoru, naše seance skončily. A na pořad dne přišly zase v nedávné době. Maminka je nemocná, přesto trvá na tom, že rtěnku musí mít stále nanesenou, upravovanou. A není nic dojemnějšího než její snaha nanést si ji správně. Takže jako ona aplikovala linky na oči malé holčičce, starám se teď já o to, aby se cítila komfortně. A je jedno, že ostatní aspekty nevnímá. Já ano. Zjistila jsem, že není třeba mít klasickou rtěnku, pro práci s neposednou důchodkyní se lépe hodí rtěnky či lesky s aplikátorem.

A zase jsme tam, odkud jsme vyšly. Sedíme spolu v jedné místnosti, snažíme se potěšit jedna druhou a obě chceme být krásné.

Do posledního dechu. Malá službička, která potěší a zlepší den.

Mimochodem, krém, který jsem v dětství mamce tak brutálně rozryla prstíky, jsem jí už dávno nahradila. Také dbám na to, aby měla dostatečné množství dekorativní kosmetiky. A cítila se, v mezích svého vědomí dostatečně dobře.

Vyberte si z palety dekorativní kosmetiky Orlane produkty nejen pro sebe, ale i pro své blízké. Pro dcery, maminku, tchyni. Myslím si totiž, že kosmetika spojuje. Nás věčné holky rozhodně.