Blog: Čtyřicítka podzim nedělá

Proč by také. Když si nyní můžete přečíst, že padesátka je nová čtyřicítka a tak dále, nemá cenu se hroutit z toho, že se dostáváte do středního věku.

Čtyřicet mi bylo – dávno. Takže vůbec není třeba se zamýšlet nad tím, jak to mám já. Spíš mě děsí padesátka, ale i s tou na krku neslevím ze svých udržovacích zásad, budu se starat o to, aby proces stárnutí byl co nejpomalejší a dotáhla jsem to vítězně a udržovaně až do smutného konce.

S věkem se váhy péče poněkud vychylují. Více se věnujete skincare, méně líčení. Ubíráte na síle. Protože proč? Linky, které si mohou dovolit dvacítky, vy už nemůžete. Pokud chcete vypadat svěže, musíte sáhnout po líčení, které vypadá skvěle, jednoduše, zkrátka tak, jako byste nalíčená vůbec nebyla.

Aby vaše pleť vypadala perfektně, je na místě také sportovat. A ne, opravdu vás nechci hnát do extrému, stačí, když si pleť budete prokrvovat chozením. Denně stačí ujít pár kilometrů a bude se vám zpevňovat nejen pozadí, ale také obličej. Bude více prokrvený, když sáhnete po správném přípravku na výživu předpřipravené pleti, rozhodně se nestane, že byste měla velké vrásky, vypadala unaveně a chlubila se viditelnými kruhy pod očima.

I když tedy překračujete čtyřicítku, nemá cenu rezignovat na život. Na péči o sebe sama. Naopak, teď můžete zúročit všechny informace, které se k vám v průběhu let dostaly – ty, co se týkají péče o pleť. A zjistit, jestli opravdu fungují. Mě zatím, až na čestné výjimky, zabírá kolagenová vzpruha, přípravky s kyselinou hyaluronovou, dodržování pitného režimu, spánkového režimu a radost ze života.

Kombinace životního stylu a péče se vám do tváře propisuje viditelně. Na to nezapomínejte…

A kdybych se ztrácela v tom, co moje pleť doopravdy potřebuje, nechám si poradit v INSTITUTu Orlane.

Foto: Pexels.com, Alican Helik