Blog: Co vy a oční krém, jak k sobě máte blízko?

Včera jsem měla rande s kamarádkami a zjistila jsem, že se dělíme na dvě skupiny. Jedna partička bez krému na oční okolí žít nemůže, druhá jej považuje za zbytečnost. Do jakého týmu patříte vy?

Přiznám se bez mučení, že já do týmu BEZ. Protože proč taky jako. Séra používám poctivě, někdy dokonce tak moc, že si retinol do očí občas omylem zanesu, i když se to nedělá. Jako dost to pálí mimochodem, oči otékají. Kdo nezkusil, tohle fakt nedělejte…

Zkrátka jsme si vyložily karty na stůl a přemýšlely, v čem může výhoda očních krémů oproti sérům a podobným přípravkům být. Jedno je jasné. Jak mi tedy bylo vysvětleno. Právě oční krémy obsahují přípravky, které v krémech na celý obličej zkrátka nenajdete. Třeba kofein. Ten skvěle funguje na tmavé kruhy pod očima, zklidňuje citlivé oční okolí a eliminuje vznikající pytle pod očima, které vznikají nedostatečným prouděním lymfy. A fakt je žádný korektor nezamaskuje. Navíc aplikace přípravku na inkriminovaná místa má i další výhodu – rozproudí krev – protože poklepávání přípravku na dané místo zkrátka funguje.

Profesionálky tvrdí (a není důvod jim nevěřit), že právě oční okolí je nejcitlivějším místem na pleti, navíc pokožka je zde prokazatelně nejtenčí. Proto si zasluhuje péči, která citlivosti daného místa odpovídá. Navíc – napadlo vás, že oční okolí přes den velmi intenzivně maká? Schválně – kolikrát za den mrknete? Ne, nemusíte to počítat, ale počet mrknutí se blíží patnácti tisícům a každý takový pohyb očního víčka se nám vrývá do očního okolí. Pak přidejte smích, zúžení očí, když vás oslepí slunce či vztek, a vyjde vám, že o oční okolí je třeba s pečlivostí řádného a uvědomělého hospodáře s vlastní krásou pečovat.

Ano, závěr je takový, že jsem se nechala přemluvit, po očních krémech sáhla a uvidíme, co se mnou provedou. V každém případě se nejedná o tak velkou časovou investici, abych si svižně propočítala, že péče o oční okolí mi ročně zabere stejně tolik času jako dlouhá dovolené u moře. Jedná se o pár okamžiků, na jejichž konci může být projasněné oko, které se neukrývá pod masou vrásek či padajícím víčkem.

Mimochodem, víte, že oční krémy se vyrábějí bez parfemace a prakticky bez konzervantů? Právě proto, aby nezatěžovaly inkriminované partie ještě víc, než je třeba. A mají spoustu dalších vychytávek, a jsou navíc jednou z příčin, že když odcházíte z kosmetického ošetření, vypadáte skvěle. Proč tomu tak je? Zkrátka proto, že kosmetička by nikdy nezapomněla věnovat správnou péči očnímu okolí. Tak se to od ní přiučte.

V každém případě, závěrem bych chtěla říci, že měním tábor. Projasním oko, omladím se o pár let a budu zkrátka – vypadat skvěle.

Značka Orlane má perfektní produkty pro péči o oční okolí. Začněte je používat taky a sama si stanovte, na jaký věk chcete vypadat. Hodně štěstí a mladistvý pohled na svět.