Blog: Co musí znát moje dcera – ji naučím v pubertě

Rozhodně. Už moje babička totiž tvrdila, že pleť je vizitkou ženy a podle ní si muž vybírá, jestli danou slečnu pozve do kavárny a na tanec. Doba se sice změnila, pozvánky také, ale jedno zůstává. Mužský pohled na věc.

Proto se snažím svým dcerám vysvětlit, že do postele se chodí s pletí odpočinutou, vyčištěnou a připravenou na to, aby v noci regenerovala. A vstřebávala látky z nočních krémů. Jistě, pubertě se nechce ztrácet čas v koupelně rituály, které trvají poměrně dlouho, na druhou stranu jsou ale nezbytné. Takže pořád dokola vysvětluji, že základem je precizní péče.

Neboli: Čištění, tonizace, hydratace, výživa. Nezáleží na typu pleti, přesně to si totiž zaslouží každý. Takže je sice fakt, že já používám jiné přípravky než moji teenageři, na postupu ale trvám a skoro přemýšlím nad tím, že by měla někde existovat nějaká tabulka, kde je celý proces zaznamenán. Stejně tak jako podobná tabulka existuje pro čištění zubů.

Na počátku všeho je nezbytné, jak jsem již zmiňovala, uvědomit si, že každá pleť potřebuje jinou péči. Tedy přípravky. Což je skvělé alibi pro to, když svým dětem chcete vysvětlit, jak se o pleť starat, ale nenávidíte, když vám otlapkávají vaše flakonky s přípravky. Máte důvod nakoupit si každá vlastní. Konec konců, kartáček na zuby se také nepůjčuje, že.

Ale k věci. Teenageři často trpí na projevy mastné pleti. Je to nerovnováhou, kterou způsobují hormony, takže si zaslouží lehčí krémy, doplněné případně o antibakteriální péči, která zamezuje rozšíření zánětu po pleti. Ideální v takovém případě je od Orlane značka Pureté. Byť je primárně určena pro pleť zralou, s problematickou pletí teenagera taktéž dokáže divy… Po konzultaci si nechejte nakombinovat to, co vaše dítko potřebuje – a nakonec mu budete závidět, protože jeho výzbroj na cestu za krásnou pletí bude mnohem sofistikovanější než ta vaše.

Mimochodem, kromě výše uvedeného jsem si všimla jednoho nešvaru, který se mi rozmáhá nejen v mozcích dětiček, ale také v hlavách kamarádek. Hodně jich má totiž pocit, že když večerní rituál očisty pleti provedly na jedničku, ráno se mohou odbýt. Nanést krém, make-up a vyrazit mezi lidi. Není to tak. I po ránu je třeba pleť očistit, nanést pleťovou vodu, tonizovat atd.

Postěžovala jsem si velmi stručně. Přesto trvám na tom, že je třeba děti, dcery především, učit tomu, jak se o sebe řádně starat. Takže i to je důvod, proč se před nimi do koupelny nezavírám. Chci totiž, aby si osvojily jako malou násobilku postupy, které jsou pro krásu nezbytné. Když mě uvidí stokrát, dvěstěkrát, klidně tisíckrát čistit, tonizovat a hydratovat, jsem přesvědčená, že jim nakonec v hlavě alespoň něco málo zůstane. A že to budou považovat za automatickou rutinu.

PS: Největší odměnou pro mě je, když se jedna, druhá nebo třetí přidá, klidně i všechny najednou a usazené v koupelně vedeme holčičí řeči během rituálů, které nám zajistí věčnou krásu.

Máte to také tak?