Blog: Co když mi to nedělá dobře?

Trendy v pečující kosmetice se mění se železnou pravidelností. Co ale dělat, když vám novinky na trhu nevyhovují?

Pokud byste se měla řídit doporučeními trendsetterů, youtuberů a influencerů, musela byste na sebe mazat tolik přípravků, že byste si brzy způsobila nějakou alergickou reakci. Je tedy dobré k jejich tipům, doporučením a spolupracím přistupovat obezřetně a chápat, že ne vše je osobně odzkoušeno a ne za vším se skrývá reálný životní příběh. Když totiž dostane zaplaceno, dokonce i z krému, který vám způsobí kožní vyrážku, se kterou skončíte u kožního lékaře, nakonec udělá influencer hvězdu večera, týdne, roku.

Pojďme se na to podívat jinak. Co kdybyste se řídila zdravým selským rozumem a místo naslouchání těmto tipům sáhla po jistotě? Kosmetika Orlane je jednou z nejkvalitnějších pečujících značek na světě a rozhodně se vyplatí mít ji ve svém arzenálu tajných zbraní. Mám ráda vůni přípravků, moderní a precizní produkty, které jsou živou vodou pro mou unavenou pleť. Nechci, aby to znělo pateticky, ale je to fakt.

V poslední době jsem si velmi oblíbila Supradose koncentráty. Přípravky, díky kterým mohu přesně navolit, co právě moje pleť potřebuje. Ovšem na ně je třeba dávat si pozor a prokonzultovat, jaký se pro vás hodí, s kosmetičkou. V INSTITUTu Orlane. Třeba proto, že některá pleť je citlivá na vitamín C, jiné nedělá dobře koncentrát kyseliny hyaluronové, jiné retinol. Výsledky mají tyto přípravky skvělé, ale je třeba vědět, kdy a proč je aplikovat, aby výsledek byl co nejlepší. Je to proto, že některé deriváty přípravků mohou pleť podráždit, a to jistě nechcete. Pokud vám tedy například vitamín C ve své koncentrované podobě nedělá dobře, je dobré pokožku saturovat niacinamidem, tedy derivátem vitamínu B3, který pokožku zklidní a dodá jí pevnost.

Svěřte se do ruky odborníkům a poradí vám stejné taháky, jaký jsem právě prozradila já. Je dobré vědět, jaké produkty se navzájem podporují, kdy je lepší ze své denní rutiny některé přípravky vynechat, a kdy naopak skvěle nefunguje produkt jen jeden, ale v kombinaci s produktem jiným.

Sledujte pečlivě reakce, které vaše pokožka vysílá, a chovejte se přesně podle nich. Je totiž důležité obtížím předcházet – jen tak si krásu uchováte po dlouhé roky.

Mimochodem, víte, že v INSTITUTu Orlane najdete nejmilejší a nejprofesionálnější kosmetičky? Právě ty, které pro vás udělají první poslední a díky jejichž péči vaše pleť nikdy nebude stávkovat ani prozrazovat skutečný věk. A to je, oč tu běží.

Foto: Pexels.com, Karolina Grabowska