Blog: Čistá ochrana

Rozhodla jsem se žít v souladu s přírodou. A jedním z rozhodnutí, kromě jiného, také je, že budu používat tu správnou kosmetiku. Přátelskou k planetě i k mému obličeji.

Je to tak, pokud třídím odpad, snažím se podporovat domácí dílny čehokoli, nosit slow fashion produkty a večeře dávat na talíř v bio kvalitě, pak bych měla také přemýšlet nad tím, co si mažu na obličej.

Jako vážně. Trochu jsem už vyrostla z toho, že každý krém, na který si výrobce nalepí vlastní značku bioprodukce, která ve světě třeba ani neexistuje, ale vypadá honosně, musí být to, co zachrání nejen kvalitu mé pleti, ale také planetu. S přibývajícími roky jsem se naučila důvěřovat, ale prověřovat. Proto mi čas od času udělá radost seznam certifikátů, které jsou uznatelné jako definice produktu, který je stoprocentně bio. A jedním z nich je evropská značka ECOCERT. A pozor, dostávám se k meritu věci – moje milovaná a preferovaná značka Orlane totiž představila právě novinku s touto certifikací. A vše na sebe krásně navazuje, posuďte sama: Značka Orlane Paris přichází s novinkou, která splňuje požadavky na přirozenost, ekologickou odpovědnost a je vhodným doplňkem zdravého životního stylu. Novinka značky Orlane Paris ochraňuje pokožku před nepříznivými vlivy znečištěného životního prostředí. Celá receptura krému je inspirována přírodou, je velmi stručná a vychází z trendu přirozené krásy. Jedinečnou účinnou látkou přípravku je všedobr horský, roky známá rostlina, která se sklízí v čisté přírodě alpských vrcholků. Díky účinné látce získávané ze všedobru krém zklidňuje a zmírňuje pocity podráždění, hydratuje vysušenou pokožku, podporuje regeneraci pleti poškozené znečištěním. Omezuje vznik vrásek a jemných linek. Přípravek je určen pro ženy, kterým je blízký současný trend přirozenosti a ekologické odpovědnosti – těm, kterým není lhostejné zdraví své pokožky, chtějí ale i své rodině nabídnout péči v bio kvalitě a přirozenost je pro ně důležitá. Krém Anagenese Pure Défense byl oceněn certifikátem ECOCERT, označujícím biokosmetiku vysoké kvality. A v neposlední řadě, aby výsledná snaha o zdravý životní styl byla dokonalá, přípravek je balen do kelímku z recyklovatelného materiálu.

Co víc si přát, tedy já jiné sny nemám. Navíc jako máma dbám na to, aby se nám v koupelně vyskytovaly přípravky v této kvalitě, protože mi není lhostejné, čím si mažou obličej moje dcery. A když je naučím, že na kvalitě záleží, odnesou si jednou toto moudro s sebou do dalšího života tak nějak automaticky. A to je, oč tu běží.

Jako bývalá dlouholetá šéfka titulu pro maminky navíc vím, že přesně tento produkt uvítají ženy, jejichž miminka jim sahají na obličej, zkouší se strefit mamce do oka, usínají vedle ní. A při tom se občas nechtěně strefí rukou do pusy. Jistě, po lžičkách by asi krém jíst děti neměly, k tomu máme plné obchody přesnídávek, na druhou stranu, olíznutá tlapka od přípravku v mikro množství, navíc v eko kvalitě, rozhodně neškodí. Zajímejte se o to, co si mažete na tváře, může to totiž skončit úplně někde jinde, než jste původně zamýšlela.

Jsou novinky, které od Orlane miluju ještě víc než jiné. A právě výše zmíněný krém je jednou z nich. Jde totiž o rodinnou záležitost s přívlastkem. Tak si ji nezapomeňte pořídit. Příklady táhnou a vy své děti učíte, jak se o sebe starat. Ale to jistě víte. Takže nakupujte ekonomicky a chovejte se ekologicky. Hned se budete cítit lépe. Jde sice o malý krok pro lidstvo, když se ale všechny krůčky dají dohromady – mohla by být spokojená dokonce i Greta.