Blog: Boj za přirozenou krásu

Konečně je to tady. Influenceři nesmí používat nepřirozené filtry. Ani my bychom neměly. O to víc je třeba nechat si záležet na tom, jak doopravdy vypadáte. Vypadáme. 

Je to tak, britští influenceři se nově už nemohou ukrývat za nepřirozenými filtry, a přivádět tak davy dospělých, ale bohužel i teenagerů k depresím a šílenství tím, jak vypadají. Pravdou totiž je, že oni tak nevypadají. Jen umí pracovat s technikou. A to je právě vzkaz, který Rada pro reklamu Spojeného království vysílá všem, kdo ovlivňují davy.

Jde o to, že pomocí filtrů by nemělo docházet ke změně odstínu nabízeného produktu, což se nezřídka děje, ale také by neměly být uměle vyhlazovány vrásky a další nedokonalosti pleti, které se na obličeji objeví.

Z mého úhlu pohledu je to přínosnější zákon než třeba ten náš tolik propíraný zahrádkářský. Vnímám totiž bedlivě, jak se moje teenagerky snaží vypadat jako všechny slečny, které na sociálních sítích sledují, a přitom si vůbec neuvědomují, že realita je úplně jiná. V rámci své práce jsem se v životě setkala s mnoha hvězdami, které na snímcích publikovaných mezi jedničky a nuly vypadají skvěle, ve skutečném životě ale praxe pokulhává. Jistě, může to znít, jako by pro mě vzhled byl to nejdůležitější, na druhou stranu, nad každou fotografií, kterou třeba zvažuju na sociální sítě umístit, přemýšlím nad vlastními kruhy pod očima, vráskou na čele, nedobarvenými odrosty. Protože filtry používat neumím, a ani nechci, ale současně je i fakt, že vedle svých vrstevnic, filtrování ovládající, nechci vypadat jako jejich babička. Což se s umělými filtry může klidně stát.

Takže výše uvedené nařízení vítám. I proto, že se moje holky zase dozví něco o tom, jak vypadá realita. A nebudou toužit vypadat jako ta či ona pseudocelebrita, která ale ve skutečnosti vypadá zcela jinak.

Takže navrhuju a doma se už dlouho snažím prosadit následující: Co takhle kašlat na to, jestli je snímek dostatečně prohnaný filtrem, a užívat si zážitek? Radost z nového krému, z večeře s přáteli, a nestarat se o úhel, pod jakým bude daná situace nafocená?

Já si budu dál fotit nohy, ty vypadají stále zachovale, obličej občas, když se dobře vyspím, správně namažu a budu mít čas se nalíčit. Mimochodem, nemusíte se bát, netrpím úzkostnou poruchou ani se nechystám spáchat sebevraždu. Vím, kolik mi je a že s pomocí některých osvědčených produktů Orlane mohu stárnout tak, abych se sebou byla spokojená a zbavila se i bez filtru kruhů pod očima a jemných vrásek kolem očí, které mě tolik rozčilují – které jsou ale důkazem toho, že žiju.

Zkuste to také. Nastavte si sama tempo, jakým budou na vašem obličeji přibývat vrásky, a kašlete na vyfiltrované obrázky dokonalosti, které jsou tak perfektní, až z nich nepravda čiší na první pohled. Věnujte se sama sobě, jezte, milujte, meditujte. Jediná spravedlnost světa je, že postupně zestárne každý. Záleží na našem přístupu k životu i k sobě samým, jak rychlé to bude. Ale to už je jiné povídání.

Vsaďte na produkty Orlane a užívejte si jejich dokonalé výsledky. A odinstalujte si filtry ze svého mobilního telefonu, které už rozhodně nebudete potřebovat. Krásná můžete být i bez nich.